Škoda Peaq vs Volvo EX60

Volvo EX60 vede 6 : 3

Největší rozdíly: Výkon — Škoda Peaq 286 k, Volvo EX60 680 k · Nabíjení DC — Škoda Peaq 199 kW, Volvo EX60 400 kW · 0–100 km/h — Škoda Peaq 7,1 s, Volvo EX60 3,9 s.

Škoda Peaq

Škoda Peaq je elektrické SUV ve třídě D, které nabízí tři varianty pohonu s dojezdem podle standardu WLTP dosahujícím až 647 kilometrů.

Volvo EX60

Volvo EX60 je elektrické SUV segmentu D, které je k dispozici ve třech verzích: dojezd WLTP od 611 do 810 km, výkon od 374 do 680 koní a nabíjení (DC) až do 400 kW.

Profil oproti trhu: Škoda Peaq vs Volvo EX60

Dojezd WLTPBaterieVýkonNabíjení DC0–100 km/h

Škoda Peaq nebo Volvo EX60 — kdo vyhrává v čem

Volvo EX60 vede 6 : 3

Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.

Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.

  • Dojezd WLTP kmVolvo EX60 +163 km
    Škoda Peaq
    647
    Volvo EX60
    810
  • Baterie kWhVolvo EX60 +31 kWh
    Škoda Peaq
    86
    Volvo EX60
    117
  • Spotřeba ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −1,1 kWh/100 km
    Škoda Peaq
    15
    Volvo EX60
    16,1
  • Výkon kVolvo EX60 +394 k
    Škoda Peaq
    286
    Volvo EX60
    680
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX60 −3,2 s
    Škoda Peaq
    7,1
    Volvo EX60
    3,9
  • Max. rychlost km/hBez rozdílu
    Škoda Peaq
    180
    Volvo EX60
    180
  • Nabíjení DC kWVolvo EX60 +201 kW
    Škoda Peaq
    199
    Volvo EX60
    400
  • Nabíjení AC kWBez údajů
    Škoda Peaq
    11
    Volvo EX60
    —
  • Nabíjení ↓ minVolvo EX60 −9 min
    Škoda Peaq
    28
    Volvo EX60
    19
  • Hmotnost ↓ kgŠkoda Peaq −122 kg
    Škoda Peaq
    2234
    Volvo EX60
    2356
  • Zavazadlový prostor lŠkoda Peaq +412 l
    Škoda Peaq
    935
    Volvo EX60
    523

Přidat třetí auto

Technické údaje: Škoda Peaq vs Volvo EX60

Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů

Technické údaje: Škoda Peaq vs Volvo EX60
Klíčové parametry Škoda Peaq
90
Volvo EX60
P12 AWD
Rozdíl
Dojezd a energie
Dojezd WLTP647 km810 kmVolvo +163 km
Baterie86 kWh117 kWhVolvo +31 kWh
Spotřeba ↓15 kWh/100 km16,1 kWh/100 kmŠkoda −1,1 kWh/100 km
Nabíjení
Nabíjení DC199 kW400 kWVolvo +201 kW
Nabíjení AC11 kW——
Nabíjení 10–80% ↓28 min19 minVolvo −9 min
Dojezd na minutu nabíjení16,2 km/min29,8 km/minVolvo +13,6 km/min
Napětí400 V800 VVolvo +400 V
Jízdní výkony a pohon
Výkon286 k680 kVolvo +394 k
0–100 km/h ↓7,1 s3,9 sVolvo −3,2 s
Max. rychlost180 km/h180 km/hBez rozdílu
PohonRWDAWDjiný typ
Praktičnost
Hmotnost ↓2234 kg2356 kgŠkoda −122 kg
Zavazadlový prostor935 l523 lŠkoda +412 l
V2L (externí napájení)AnoAno—
Délka4874 mm4803 mmŠkoda +71 mm
Šířka1867 mm1908 mmVolvo +41 mm
Výška1664 mm1635 mmŠkoda +29 mm
Rozvor2965 mm2970 mmVolvo +5 mm

Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.

Kalkulačka nákladů na energii

Škoda Peaq

Náklady na 100 km4,5
Měsíčně56
Ročně675

Volvo EX60

Náklady na 100 km4,83
Měsíčně60
Ročně725

Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.

Videorecenze obou modelů

Škoda Peaq

Volvo EX60

Další porovnání v této třídě: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnání

Který má delší dojezd — Škoda Peaq nebo Volvo EX60?

Model Volvo EX60 dojede dál: 810 km WLTP oproti 647 km u modelu Škoda Peaq. Je to rozdíl 163 km.

Jak se liší pohonné systémy Škoda Peaq a Volvo EX60?

Model Škoda Peaq má RWD a 286 k. Model Volvo EX60 má AWD a 680 k.

Který je výkonnější — Škoda Peaq nebo Volvo EX60?

Model Volvo EX60 je silnější: 680 k oproti 286 k u modelu Škoda Peaq. Rozdíl je 394 k.

Který má větší kufr?

Model Škoda Peaq nabízí více: 935 l oproti 523 l u modelu Volvo EX60. Rozdíl je 412 l.

Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění

Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.