BMW iX1 vs Lancia Gamma
Lancia Gamma vede 7 : 2
Největší rozdíly: Nabíjení AC — BMW iX1 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Baterie — BMW iX1 65,2 kWh, Lancia Gamma 97,2 kWh · Dojezd WLTP — BMW iX1 516 km, Lancia Gamma 741 km.
BMW iX1
BMW iX1 je SUV segmentu C ve dvou variantách: eDrive20 s dojezdem WLTP 516 km a xDrive30 o výkonu 306 k.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover ve třídě C, který je dostupný ve třech verzích: dojezd podle normy WLTP od 543 do 741 km, výkon od 230 do 350 koní a nabíjení (DC) o výkonu 160 kW.
Profil oproti trhu: BMW iX1 vs Lancia Gamma
BMW iX1eDrive20 · modelový rok 2026
Lancia GammaLong Range
BMW iX1 nebo Lancia Gamma — kdo vyhrává v čem
Lancia Gamma vede 7 : 2
Do výsledku nevstupují metriky, u kterých na jedné straně chybí údaje.
Kliknutím na výseč zobrazíte jen tyto parametry. Sloupec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalogu.
- Dojezd WLTP kmLancia Gamma +225 km
- Baterie kWhLancia Gamma +32 kWh
- Spotřeba ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −3,6 kWh/100 km
- Výkon kLancia Gamma +41 k
- 0–100 km/h ↓ sLancia Gamma −0,8 s
- Max. rychlost km/hLancia Gamma +20 km/h
- Nabíjení DC kWLancia Gamma +30 kW
- Nabíjení AC kWBMW iX1 +4 kW
- Hmotnost ↓ kgBez údajů
- Zavazadlový prostor lLancia Gamma +70 l
Technické údaje: BMW iX1 vs Lancia Gamma
Tučné písmo a podtržení = lepší hodnota · ↓ = méně je lépe · — = bez údajů
| Klíčové parametry | BMW iX1eDrive20 · modelový rok 2026 | Lancia GammaLong Range | Rozdíl |
|---|---|---|---|
| Dojezd a energie | |||
| Dojezd WLTP | 516 km | 741 km | Lancia +225 km |
| Baterie | 65,2 kWh | 97,2 kWh | Lancia +32 kWh |
| Spotřeba ↓ | 12,6 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | BMW −3,6 kWh/100 km |
| Nabíjení | |||
| Nabíjení DC | 130 kW | 160 kW | Lancia +30 kW |
| Nabíjení AC | 11 kW | 7 kW | BMW +4 kW |
| Nabíjení ⚠ | 29 min 10–80% | 27 min 20–80% | 2 min |
| Dojezd na minutu nabíjení | 12,5 km/min | 16,5 km/min | Lancia +4 km/min |
| Napětí | — | 400 V | — |
| Jízdní výkony a pohon | |||
| Výkon | 204 k | 245 k | Lancia +41 k |
| 0–100 km/h ↓ | 8,6 s | 7,8 s | Lancia −0,8 s |
| Max. rychlost | 170 km/h | 190 km/h | Lancia +20 km/h |
| Pohon | FWD | FWD | — |
| Praktičnost | |||
| Hmotnost ↓ | — | 2135 kg | — |
| Zavazadlový prostor | 490 l | 560 l | Lancia +70 l |
| V2L (externí napájení) | Ne | Ano | jen Lancia |
| Délka | — | 4672 mm | — |
| Šířka | — | 1898 mm | — |
| Výška | — | 1664 mm | — |
| Rozvor | — | 2791 mm | — |
Lepší hodnota v řádku je tučná a podtržená barvou vozu. Metriky označené ↓ — méně je lépe. Rozměry jsou zobrazeny bez určení vítěze.
Kalkulačka nákladů na energii
BMW iX1
Lancia Gamma
Částky ve vaší měně — ceny zadejte v měně, kterou používáte.
Videorecenze obou modelů
Lancia Gamma
Další porovnání v této třídě: SUV / Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnání
Který má delší dojezd — BMW iX1 nebo Lancia Gamma?
Model Lancia Gamma dojede dál: 741 km WLTP oproti 516 km u modelu BMW iX1. Je to rozdíl 225 km.
Který dokáže napájet spotřebiče ze zásuvky (V2L)?
Pouze Lancia Gamma — jeho baterie o kapacitě 97,2 kWh pak funguje jako zdroj energie. Model BMW iX1 s kapacitou 65,2 kWh tuto funkci neposkytuje.
Který má větší kufr?
Model Lancia Gamma nabízí více: 560 l oproti 490 l u modelu BMW iX1. Rozdíl je 70 l.
Který se nabíjí rychleji?
Model BMW iX1 přijímá až 130 kW DC, model Lancia Gamma až 160 kW.
Technické údaje pocházejí z oficiálních materiálů výrobců a snažíme se je ověřovat, ale výrobce může specifikaci kdykoli změnit bez upozornění a chyby se stávají. Před nákupem si údaje ověřte u prodejce — za rozhodnutí učiněná na základě těchto dat neneseme odpovědnost. Úplné právní upozornění
Dojezd, spotřeba a hmotnost uvádíme pro základní konfiguraci. Výrobci je homologují v rozmezí závislém na kolech a výbavě (např. 533–592 km), my bereme nejlehčí variantu, na nejmenších kolech – tedy nejvýhodnější. Stejný model na větších kolech dojede kratší vzdálenost.




