Subaru E-Outback vs Subaru Solterra
Subaru E-Outback води 6 към 3
Най-големи разлики: AC зареждане — Subaru E-Outback 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · Багажник — Subaru E-Outback 619 l, Subaru Solterra 421 l · 0–100 км/ч — Subaru E-Outback 4,5 s, Subaru Solterra 5,1 s.
Subaru E-Outback
Subaru E-Outback е SUV от клас D, предлагащ задвижване на четирите колела (AWD) и пробег според стандарта WLTP от 526 километра.
Subaru Solterra
Subaru Solterra е SUV от сегмент D със задвижване на четирите колела, в моделната година 2026 с мощност 343 к.с. и пробег по WLTP 511 km.
Профил спрямо пазара: Subaru E-Outback срещу Subaru Solterra
Subaru E-OutbackAWD 280 kW
Subaru SolterraAWD · моделна година 2026
Subaru E-Outback или Subaru Solterra — кой печели къде
Subaru E-Outback води 6 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmSubaru E-Outback +15 km
- Батерия kWhSubaru Solterra +2,1 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −1 kWh/100 km
- Мощност к.с.Subaru E-Outback +38 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sSubaru E-Outback −0,6 s
- Максимална скорост km/hSubaru E-Outback +20 km/h
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWSubaru Solterra +11 kW
- Зареждане ↓ minБез разлика
- Тегло ↓ kgSubaru E-Outback −107 kg
- Багажник lSubaru E-Outback +198 l
Технически данни: Subaru E-Outback срещу Subaru Solterra
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Subaru E-OutbackAWD 280 kW | Subaru SolterraAWD · моделна година 2026 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 526 km | 511 km | Subaru +15 km |
| Батерия | 71 kWh | 73,1 kWh | Subaru +2,1 kWh |
| Разход ↓ | 15,3 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 150 kW | 150 kW | Без разлика |
| AC зареждане | 11 kW | 22 kW | Subaru +11 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 28 min | 28 min | Без разлика |
| Пробег за минута зареждане | 13,2 km/min | 12,8 km/min | Subaru +0,4 km/min |
| Напрежение | 400 V | — | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 381 к.с. | 343 к.с. | Subaru +38 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,5 s | 5,1 s | Subaru −0,6 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 160 km/h | Subaru +20 km/h |
| Задвижване | AWD | AWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2010 kg | 2117 kg | Subaru −107 kg |
| Багажник | 619 l | 421 l | Subaru +198 l |
| Дължина | 4845 mm | — | — |
| Ширина | 1860 mm | — | — |
| Височина | 1675 mm | — | — |
| Разстояние между осите | 2850 mm | — | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Subaru E-Outback
Subaru Solterra
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Subaru E-Outback
Subaru Solterra
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Subaru E-Outback или Subaru Solterra?
Subaru E-Outback стига по-далеч: 526 км WLTP срещу 511 км на Subaru Solterra. Това е разлика от 15 км.
Защо Subaru Solterra има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Subaru E-Outback?
Subaru Solterra носи 73,1 kWh и изминава 511 км, докато Subaru E-Outback с батерия от 71 kWh изминава 526 км. Енергийната консумация решава: 14,3 срещу 15,3 kWh/100 км.
Кой има по-голям багажник?
Subaru E-Outback побира повече: 619 л срещу 421 л в Subaru Solterra. Разликата е 198 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Subaru E-Outback приема до 150 kW DC, Subaru Solterra до 150 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 28 и 28 мин.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




