BMW iX4 vs Subaru E-Outback

BMW iX4 води 6 към 4

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Subaru E-Outback 150 kW · WLTP пробег — BMW iX4 828 km, Subaru E-Outback 526 km · Батерия — BMW iX4 108,7 kWh, Subaru E-Outback 71 kWh.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Subaru E-Outback

Subaru E-Outback е SUV от клас D, предлагащ задвижване на четирите колела (AWD) и пробег според стандарта WLTP от 526 километра.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Subaru E-Outback

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Subaru E-Outback — кой печели къде

BMW iX4 води 6 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +302 km
    BMW iX4
    828
    Subaru E-Outback
    526
  • Батерия kWhBMW iX4 +37,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Subaru E-Outback
    71
  • Разход ↓ kWh/100 kmSubaru E-Outback −0,4 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Subaru E-Outback
    15,3
  • Мощност к.с.BMW iX4 +88 к.с.
    BMW iX4
    469
    Subaru E-Outback
    381
  • 0–100 км/ч ↓ sSubaru E-Outback −0,4 s
    BMW iX4
    4,9
    Subaru E-Outback
    4,5
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    Subaru E-Outback
    180
  • DC зареждане kWBMW iX4 +250 kW
    BMW iX4
    400
    Subaru E-Outback
    150
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Subaru E-Outback
    11
  • Зареждане ↓ minBMW iX4 −7 min
    BMW iX4
    21
    Subaru E-Outback
    28
  • Тегло ↓ kgSubaru E-Outback −295 kg
    BMW iX4
    2305
    Subaru E-Outback
    2010
  • Багажник lSubaru E-Outback +129 l
    BMW iX4
    490
    Subaru E-Outback
    619

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Subaru E-Outback

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Subaru E-Outback
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Subaru E-Outback
AWD 280 kW
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km526 kmBMW +302 km
Батерия108,7 kWh71 kWhBMW +37,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km15,3 kWh/100 kmSubaru −0,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW150 kWBMW +250 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min28 minBMW −7 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min13,2 km/minBMW +14,4 km/min
Напрежение800 V400 VBMW +400 V
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.381 к.с.BMW +88 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s4,5 sSubaru −0,4 s
Максимална скорост210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
ЗадвижванеAWDAWD—
Практичност
Тегло ↓2305 kg2010 kgSubaru −295 kg
Багажник490 l619 lSubaru +129 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо BMW
Дължина4782 mm4845 mmSubaru +63 mm
Ширина1895 mm1860 mmBMW +35 mm
Височина1595 mm1675 mmSubaru +80 mm
Разстояние между осите2897 mm2850 mmBMW +47 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Subaru E-Outback

Цена за 100 км4,59
Месечно57
Годишно689

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Subaru E-Outback

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Subaru E-Outback?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 526 км на Subaru E-Outback. Това е разлика от 302 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само BMW iX4 — неговата батерия от 108,7 kWh тогава работи като източник на енергия. Subaru E-Outback с 71 kWh не предлага тази функция.

Кой има по-голям багажник?

Subaru E-Outback побира повече: 619 л срещу 490 л в BMW iX4. Разликата е 129 л.

Кой се зарежда по-бързо?

BMW iX4 приема до 400 kW DC, Subaru E-Outback до 150 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 28 мин.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.