Kia EV5 vs Subaru Solterra

Равенство: 5 към 5

Най-големи разлики: AC зареждане — Kia EV5 11 kW, Subaru Solterra 22 kW · 0–100 км/ч — Kia EV5 8,4 s, Subaru Solterra 5,1 s · Мощност — Kia EV5 218 к.с., Subaru Solterra 343 к.с..

Kia EV5

Kia EV5 е SUV от клас D, предлагащ три варианта на задвижване с мощност от 218 до 306 конски сили и батерия с капацитет 81,4 kWh.

Subaru Solterra

Subaru Solterra е SUV от сегмент D със задвижване на четирите колела, в моделната година 2026 с мощност 343 к.с. и пробег по WLTP 511 km.

Профил спрямо пазара: Kia EV5 срещу Subaru Solterra

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Kia EV5 или Subaru Solterra — кой печели къде

Равенство: 5 към 5

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmKia EV5 +19 km
    Kia EV5
    530
    Subaru Solterra
    511
  • Батерия kWhKia EV5 +8,3 kWh
    Kia EV5
    81,4
    Subaru Solterra
    73,1
  • Разход ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −2,6 kWh/100 km
    Kia EV5
    16,9
    Subaru Solterra
    14,3
  • Мощност к.с.Subaru Solterra +125 к.с.
    Kia EV5
    218
    Subaru Solterra
    343
  • 0–100 км/ч ↓ sSubaru Solterra −3,3 s
    Kia EV5
    8,4
    Subaru Solterra
    5,1
  • Максимална скорост km/hKia EV5 +5 km/h
    Kia EV5
    165
    Subaru Solterra
    160
  • DC зареждане kWБез разлика
    Kia EV5
    150
    Subaru Solterra
    150
  • AC зареждане kWSubaru Solterra +11 kW
    Kia EV5
    11
    Subaru Solterra
    22
  • Зареждане ↓ minSubaru Solterra −2 min
    Kia EV5
    30
    Subaru Solterra
    28
  • Тегло ↓ kgKia EV5 −123 kg
    Kia EV5
    1994
    Subaru Solterra
    2117
  • Багажник lKia EV5 +145 l
    Kia EV5
    566
    Subaru Solterra
    421

Добавете трета кола

Технически данни: Kia EV5 срещу Subaru Solterra

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Kia EV5 срещу Subaru Solterra
Основни параметри Kia EV5
81.4 kWh FWD
Subaru Solterra
AWD · моделна година 2026
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег530 km511 kmKia +19 km
Батерия81,4 kWh73,1 kWhKia +8,3 kWh
Разход ↓16,9 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmSubaru −2,6 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане150 kW150 kWБез разлика
AC зареждане11 kW22 kWSubaru +11 kW
Зареждане 10–80% ↓30 min28 minSubaru −2 min
Пробег за минута зареждане12,4 km/min12,8 km/minSubaru +0,4 km/min
Напрежение400 V——
Динамика и задвижване
Мощност218 к.с.343 к.с.Subaru +125 к.с.
0–100 км/ч ↓8,4 s5,1 sSubaru −3,3 s
Максимална скорост165 km/h160 km/hKia +5 km/h
ЗадвижванеFWDAWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓1994 kg2117 kgKia −123 kg
Багажник566 l421 lKia +145 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо Kia
Дължина4610 mm——
Ширина1875 mm——
Височина1675 mm——
Разстояние между осите2750 mm——

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Kia EV5

Цена за 100 км5,07
Месечно63
Годишно760

Subaru Solterra

Цена за 100 км4,29
Месечно54
Годишно644

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Kia EV5

Subaru Solterra

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Kia EV5 или Subaru Solterra?

Kia EV5 стига по-далеч: 530 км WLTP срещу 511 км на Subaru Solterra. Това е разлика от 19 км.

Как се различава задвижването на Kia EV5 и Subaru Solterra?

Kia EV5 има FWD и 218 к.с.. Subaru Solterra има AWD и 343 к.с..

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Kia EV5 — неговата батерия от 81,4 kWh тогава работи като източник на енергия. Subaru Solterra с 73,1 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — Kia EV5 или Subaru Solterra?

Subaru Solterra е по-мощен: 343 к.с. срещу 218 к.с. на Kia EV5. Разликата е 125 к.с..

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.