Škoda Peaq vs Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 Cross Country води 6 към 4
Най-големи разлики: DC зареждане — Škoda Peaq 199 kW, Volvo EX60 Cross Country 400 kW · AC зареждане — Škoda Peaq 11 kW, Volvo EX60 Cross Country 22 kW · Багажник — Škoda Peaq 935 l, Volvo EX60 Cross Country 523 l.
Škoda Peaq
Škoda Peaq е електрически SUV от клас D, който предлага три варианта на задвижване с пробег според стандарта WLTP, достигащ до 647 км.
Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 Cross Country е SUV от клас D, предлагащ два варианта с задвижване на четирите колела и висока мощност.
Профил спрямо пазара: Škoda Peaq срещу Volvo EX60 Cross Country
Škoda Peaq90
Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD
Škoda Peaq или Volvo EX60 Cross Country — кой печели къде
Volvo EX60 Cross Country води 6 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmŠkoda Peaq +7 km
- Батерия kWhVolvo EX60 Cross Country +4 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmŠkoda Peaq −1,2 kWh/100 km
- Мощност к.с.Volvo EX60 Cross Country +224 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sVolvo EX60 Cross Country −2,4 s
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWVolvo EX60 Cross Country +201 kW
- AC зареждане kWVolvo EX60 Cross Country +11 kW
- Зареждане ↓ minVolvo EX60 Cross Country −10 min
- Тегло ↓ kgŠkoda Peaq −61 kg
- Багажник lŠkoda Peaq +412 l
Технически данни: Škoda Peaq срещу Volvo EX60 Cross Country
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Škoda Peaq90 | Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 647 km | 640 km | Škoda +7 km |
| Батерия | 86 kWh | 90 kWh | Volvo +4 kWh |
| Разход ↓ | 15 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Škoda −1,2 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 199 kW | 400 kW | Volvo +201 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 22 kW | Volvo +11 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 28 min | 18 min | Volvo −10 min |
| Пробег за минута зареждане | 16,2 km/min | 24,9 km/min | Volvo +8,7 km/min |
| Напрежение | 400 V | 800 V | Volvo +400 V |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 286 к.с. | 510 к.с. | Volvo +224 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,1 s | 4,7 s | Volvo −2,4 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 180 km/h | Без разлика |
| Задвижване | RWD | AWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2234 kg | 2295 kg | Škoda −61 kg |
| Багажник | 935 l | 523 l | Škoda +412 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4874 mm | 4803 mm | Škoda +71 mm |
| Ширина | 1867 mm | 1899 mm | Volvo +32 mm |
| Височина | 1664 mm | 1635 mm | Škoda +29 mm |
| Разстояние между осите | 2965 mm | 2970 mm | Volvo +5 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Škoda Peaq
Volvo EX60 Cross Country
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Škoda Peaq
Volvo EX60 Cross Country
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Защо Volvo EX60 Cross Country има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Škoda Peaq?
Volvo EX60 Cross Country носи 90 kWh и изминава 640 км, докато Škoda Peaq с батерия от 86 kWh изминава 647 км. Енергийната консумация решава: 16,2 срещу 15 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на Škoda Peaq и Volvo EX60 Cross Country?
Škoda Peaq има RWD и 286 к.с.. Volvo EX60 Cross Country има AWD и 510 к.с..
Кой е по-мощен — Škoda Peaq или Volvo EX60 Cross Country?
Volvo EX60 Cross Country е по-мощен: 510 к.с. срещу 286 к.с. на Škoda Peaq. Разликата е 224 к.с..
Кой има по-голям багажник?
Škoda Peaq побира повече: 935 л срещу 523 л в Volvo EX60 Cross Country. Разликата е 412 л.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.


