BMW iX4 vs Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 Cross Country води 6 към 4
Най-големи разлики: AC зареждане — BMW iX4 11 kW, Volvo EX60 Cross Country 22 kW · WLTP пробег — BMW iX4 828 km, Volvo EX60 Cross Country 640 km · Батерия — BMW iX4 108,7 kWh, Volvo EX60 Cross Country 90 kWh.
BMW iX4
BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.
Volvo EX60 Cross Country
Volvo EX60 Cross Country е SUV от клас D, предлагащ два варианта с задвижване на четирите колела и висока мощност.
Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Volvo EX60 Cross Country
BMW iX450 xDrive
Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD
BMW iX4 или Volvo EX60 Cross Country — кой печели къде
Volvo EX60 Cross Country води 6 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmBMW iX4 +188 km
- Батерия kWhBMW iX4 +18,7 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −0,5 kWh/100 km
- Мощност к.с.Volvo EX60 Cross Country +41 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sVolvo EX60 Cross Country −0,2 s
- Максимална скорост km/hBMW iX4 +30 km/h
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWVolvo EX60 Cross Country +11 kW
- Зареждане ↓ minVolvo EX60 Cross Country −3 min
- Тегло ↓ kgVolvo EX60 Cross Country −10 kg
- Багажник lVolvo EX60 Cross Country +33 l
Технически данни: BMW iX4 срещу Volvo EX60 Cross Country
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BMW iX450 xDrive | Volvo EX60 Cross CountryP10 AWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 828 km | 640 km | BMW +188 km |
| Батерия | 108,7 kWh | 90 kWh | BMW +18,7 kWh |
| Разход ↓ | 15,7 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | BMW −0,5 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 400 kW | 400 kW | Без разлика |
| AC зареждане | 11 kW | 22 kW | Volvo +11 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 21 min | 18 min | Volvo −3 min |
| Пробег за минута зареждане | 27,6 km/min | 24,9 km/min | BMW +2,7 km/min |
| Напрежение | 800 V | 800 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 469 к.с. | 510 к.с. | Volvo +41 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,9 s | 4,7 s | Volvo −0,2 s |
| Максимална скорост | 210 km/h | 180 km/h | BMW +30 km/h |
| Задвижване | AWD | AWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2305 kg | 2295 kg | Volvo −10 kg |
| Багажник | 490 l | 523 l | Volvo +33 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4782 mm | 4803 mm | Volvo +21 mm |
| Ширина | 1895 mm | 1899 mm | Volvo +4 mm |
| Височина | 1595 mm | 1635 mm | Volvo +40 mm |
| Разстояние между осите | 2897 mm | 2970 mm | Volvo +73 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BMW iX4
Volvo EX60 Cross Country
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Volvo EX60 Cross Country
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Volvo EX60 Cross Country?
BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 640 км на Volvo EX60 Cross Country. Това е разлика от 188 км.
Кой се зарежда по-бързо?
BMW iX4 приема до 400 kW DC, Volvo EX60 Cross Country до 400 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 18 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
BMW iX4 консумира по-малко електричество: 15,7 kWh/100 км срещу 16,2 kWh/100 км в Volvo EX60 Cross Country. През 15000 км на година това е разлика от 75 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



