Nio Firefly vs Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech води 6 към 1
Най-големи разлики: WLTP пробег — Nio Firefly 330 km, Renault 5 E-Tech 430 km · Багажник — Nio Firefly 404 l, Renault 5 E-Tech 326 l · Батерия — Nio Firefly 42,1 kWh, Renault 5 E-Tech 52 kWh.
Nio Firefly
Nio Firefly е градски хечбек със задвижване на задните колела, предлагащ пробег от 330 км в цикъла WLTP.
Renault 5 E-Tech
Renault 5 E-Tech е електрически хечбек от клас B с предно задвижване (FWD): мощност между 95 и 150 коня, пробег до 430 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 100 kW.
Профил спрямо пазара: Nio Firefly срещу Renault 5 E-Tech
Nio Firefly42.1 kWh RWD
Renault 5 E-TechComfort Range 150
Nio Firefly или Renault 5 E-Tech — кой печели къде
Renault 5 E-Tech води 6 към 1
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmRenault 5 E-Tech +100 km
- Батерия kWhRenault 5 E-Tech +9,9 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmRenault 5 E-Tech −0,3 kWh/100 km
- Мощност к.с.Renault 5 E-Tech +7 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sRenault 5 E-Tech −0,2 s
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWБез разлика
- Тегло ↓ kgRenault 5 E-Tech −18 kg
- Багажник lNio Firefly +78 l
Технически данни: Nio Firefly срещу Renault 5 E-Tech
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Nio Firefly42.1 kWh RWD | Renault 5 E-TechComfort Range 150 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 330 km | 430 km | Renault +100 km |
| Батерия | 42,1 kWh | 52 kWh | Renault +9,9 kWh |
| Разход ↓ | 14,5 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | Renault −0,3 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 100 kW | 100 kW | Без разлика |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане ⚠ | 29 min 10–80% | 30 min 15–80% | 1 min |
| Пробег за минута зареждане | 8 km/min | 9,3 km/min | Renault +1,3 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 143 к.с. | 150 к.с. | Renault +7 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 8,1 s | 7,9 s | Renault −0,2 s |
| Максимална скорост | 150 km/h | 150 km/h | Без разлика |
| Задвижване | RWD | FWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1467 kg | 1449 kg | Renault −18 kg |
| Багажник | 404 l | 326 l | Nio +78 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4003 mm | 3922 mm | Nio +81 mm |
| Ширина | 1885 mm | 1774 mm | Nio +111 mm |
| Височина | 1557 mm | 1498 mm | Nio +59 mm |
| Разстояние между осите | 2615 mm | 2540 mm | Nio +75 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Nio Firefly
Renault 5 E-Tech
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Nio Firefly
Renault 5 E-Tech
Други сравнения в този клас: Хечбек, сегмент B
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Nio Firefly или Renault 5 E-Tech?
Renault 5 E-Tech стига по-далеч: 430 км WLTP срещу 330 км на Nio Firefly. Това е разлика от 100 км.
Как се различава задвижването на Nio Firefly и Renault 5 E-Tech?
Nio Firefly има RWD и 143 к.с.. Renault 5 E-Tech има FWD и 150 к.с..
Кой има по-голям багажник?
Nio Firefly побира повече: 404 л срещу 326 л в Renault 5 E-Tech. Разликата е 78 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Nio Firefly приема до 100 kW DC, Renault 5 E-Tech до 100 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





