Lancia Gamma vs Lynk & Co 02
Lancia Gamma води 6 към 4
Най-големи разлики: WLTP пробег — Lancia Gamma 741 km, Lynk & Co 02 445 km · AC зареждане — Lancia Gamma 7 kW, Lynk & Co 02 11 kW · Батерия — Lancia Gamma 97,2 kWh, Lynk & Co 02 66 kWh.
Lancia Gamma
Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.
Lynk & Co 02
Lynk & Co 02 Long Range (модел 2025) е компактен SUV с задвижване на задните колела и пробег според стандарта WLTP от 445 километра.
Профил спрямо пазара: Lancia Gamma срещу Lynk & Co 02
Lancia GammaLong Range
Lynk & Co 02Long Range
Lancia Gamma или Lynk & Co 02 — кой печели къде
Lancia Gamma води 6 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmLancia Gamma +296 km
- Батерия kWhLancia Gamma +31,2 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,9 kWh/100 km
- Мощност к.с.Lynk & Co 02 +27 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sLynk & Co 02 −2,3 s
- Максимална скорост km/hLancia Gamma +10 km/h
- DC зареждане kWLancia Gamma +10 kW
- AC зареждане kWLynk & Co 02 +4 kW
- Тегло ↓ kgLynk & Co 02 −315 kg
- Багажник lLancia Gamma +150 l
Технически данни: Lancia Gamma срещу Lynk & Co 02
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Lancia GammaLong Range | Lynk & Co 02Long Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 741 km | 445 km | Lancia +296 km |
| Батерия | 97,2 kWh | 66 kWh | Lancia +31,2 kWh |
| Разход ↓ | 16,2 kWh/100 km | 17,1 kWh/100 km | Lancia −0,9 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 160 kW | 150 kW | Lancia +10 kW |
| AC зареждане | 7 kW | 11 kW | Lynk & Co +4 kW |
| Зареждане ⚠ | 27 min 20–80% | 30 min 10–80% | 3 min |
| Пробег за минута зареждане | 16,5 km/min | 10,4 km/min | Lancia +6,1 km/min |
| Напрежение | 400 V | 400 V | Без разлика |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 245 к.с. | 272 к.с. | Lynk & Co +27 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 7,8 s | 5,5 s | Lynk & Co −2,3 s |
| Максимална скорост | 190 km/h | 180 km/h | Lancia +10 km/h |
| Задвижване | FWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2135 kg | 1820 kg | Lynk & Co −315 kg |
| Багажник | 560 l | 410 l | Lancia +150 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Да | — |
| Дължина | 4672 mm | 4460 mm | Lancia +212 mm |
| Ширина | 1898 mm | 1845 mm | Lancia +53 mm |
| Височина | 1664 mm | 1573 mm | Lancia +91 mm |
| Разстояние между осите | 2791 mm | 2755 mm | Lancia +36 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Lancia Gamma
Lynk & Co 02
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Lancia Gamma
Lynk & Co 02
Други сравнения в този клас: Кросоувър / SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Lancia Gamma или Lynk & Co 02?
Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 445 км на Lynk & Co 02. Това е разлика от 296 км.
Как се различава задвижването на Lancia Gamma и Lynk & Co 02?
Lancia Gamma има FWD и 245 к.с.. Lynk & Co 02 има RWD и 272 к.с..
Кой има по-голям багажник?
Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 410 л в Lynk & Co 02. Разликата е 150 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Lancia Gamma приема до 160 kW DC, Lynk & Co 02 до 150 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.



