Kia Niro EV vs Lancia Gamma

Lancia Gamma води 6 към 2

Най-големи разлики: DC зареждане — Kia Niro EV 80 kW, Lancia Gamma 160 kW · WLTP пробег — Kia Niro EV 460 km, Lancia Gamma 741 km · AC зареждане — Kia Niro EV 11 kW, Lancia Gamma 7 kW.

Kia Niro EV

Kia Niro EV е електрически кросоувър от клас C, предлагащ задвижване на предните колела и пробег до 460 километра според цикъла WLTP.

Lancia Gamma

Lancia Gamma е електрически кросоувър от сегмент C, предлаган в три версии: пробег WLTP от 543 до 741 км, мощност от 230 до 350 конски сили и зареждане (DC) с мощност 160 kW.

Профил спрямо пазара: Kia Niro EV срещу Lancia Gamma

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

Kia Niro EV или Lancia Gamma — кой печели къде

Lancia Gamma води 6 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmLancia Gamma +281 km
    Kia Niro EV
    460
    Lancia Gamma
    741
  • Батерия kWhLancia Gamma +32,4 kWh
    Kia Niro EV
    64,8
    Lancia Gamma
    97,2
  • Разход ↓ kWh/100 kmБез разлика
    Kia Niro EV
    16,2
    Lancia Gamma
    16,2
  • Мощност к.с.Lancia Gamma +41 к.с.
    Kia Niro EV
    204
    Lancia Gamma
    245
  • 0–100 км/ч ↓ sБез разлика
    Kia Niro EV
    7,8
    Lancia Gamma
    7,8
  • Максимална скорост km/hLancia Gamma +23 km/h
    Kia Niro EV
    167
    Lancia Gamma
    190
  • DC зареждане kWLancia Gamma +80 kW
    Kia Niro EV
    80
    Lancia Gamma
    160
  • AC зареждане kWKia Niro EV +4 kW
    Kia Niro EV
    11
    Lancia Gamma
    7
  • Тегло ↓ kgKia Niro EV −525 kg
    Kia Niro EV
    1610
    Lancia Gamma
    2135
  • Багажник lLancia Gamma +85 l
    Kia Niro EV
    475
    Lancia Gamma
    560

Добавете трета кола

Технически данни: Kia Niro EV срещу Lancia Gamma

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: Kia Niro EV срещу Lancia Gamma
Основни параметри Kia Niro EV
64.8 kWh
Lancia Gamma
Long Range
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег460 km741 kmLancia +281 km
Батерия64,8 kWh97,2 kWhLancia +32,4 kWh
Разход ↓16,2 kWh/100 km16,2 kWh/100 kmБез разлика
Зареждане
DC зареждане80 kW160 kWLancia +80 kW
AC зареждане11 kW7 kWKia +4 kW
Зареждане ⚠43 min 10–80%27 min 20–80%16 min
Пробег за минута зареждане7,5 km/min16,5 km/minLancia +9 km/min
Напрежение400 V400 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност204 к.с.245 к.с.Lancia +41 к.с.
0–100 км/ч ↓7,8 s7,8 sБез разлика
Максимална скорост167 km/h190 km/hLancia +23 km/h
ЗадвижванеFWDFWD—
Практичност
Тегло ↓1610 kg2135 kgKia −525 kg
Багажник475 l560 lLancia +85 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4420 mm4672 mmLancia +252 mm
Ширина1825 mm1898 mmLancia +73 mm
Височина1570 mm1664 mmLancia +94 mm
Разстояние между осите2720 mm2791 mmLancia +71 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

Kia Niro EV

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

Lancia Gamma

Цена за 100 км4,86
Месечно61
Годишно729

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

Kia Niro EV

Lancia Gamma

Други сравнения в този клас: Кросоувър, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — Kia Niro EV или Lancia Gamma?

Lancia Gamma стига по-далеч: 741 км WLTP срещу 460 км на Kia Niro EV. Това е разлика от 281 км.

Кой има по-голям багажник?

Lancia Gamma побира повече: 560 л срещу 475 л в Kia Niro EV. Разликата е 85 л.

Кой се зарежда по-бързо?

Kia Niro EV приема до 80 kW DC, Lancia Gamma до 160 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.