BYD Sealion 7 vs KGM Torres EVX
BYD Sealion 7 води 8 към 3
Най-големи разлики: Мощност — BYD Sealion 7 530 к.с., KGM Torres EVX 207 к.с. · DC зареждане — BYD Sealion 7 230 kW, KGM Torres EVX 120 kW · 0–100 км/ч — BYD Sealion 7 4,5 s, KGM Torres EVX 8,23 s.
BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 е SUV от сегмент D в три версии: пробег по WLTP от 456 до 502 km, мощност от 312 до 530 к.с.
KGM Torres EVX
KGM Torres EVX е SUV от клас D, предлагащ пробег от 503 км според стандарта WLTP и голям товарен обем от 839 литра.
Профил спрямо пазара: BYD Sealion 7 срещу KGM Torres EVX
BYD Sealion 7Excellence AWD
KGM Torres EVXTorres EVX
BYD Sealion 7 или KGM Torres EVX — кой печели къде
BYD Sealion 7 води 8 към 3
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmKGM Torres EVX +1 km
- Батерия kWhBYD Sealion 7 +10,7 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −1,1 kWh/100 km
- Мощност к.с.BYD Sealion 7 +323 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sBYD Sealion 7 −3,7 s
- Максимална скорост km/hBYD Sealion 7 +40 km/h
- DC зареждане kWBYD Sealion 7 +110 kW
- AC зареждане kWBYD Sealion 7 +0,5 kW
- Зареждане ↓ minBYD Sealion 7 −12 min
- Тегло ↓ kgKGM Torres EVX −510 kg
- Багажник lKGM Torres EVX +319 l
Технически данни: BYD Sealion 7 срещу KGM Torres EVX
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BYD Sealion 7Excellence AWD | KGM Torres EVXTorres EVX | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 502 km | 503 km | KGM +1 km |
| Батерия | 91,3 kWh | 80,6 kWh | BYD +10,7 kWh |
| Разход ↓ | 18,2 kWh/100 km | 19,3 kWh/100 km | BYD −1,1 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 230 kW | 120 kW | BYD +110 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 10,5 kW | BYD +0,5 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 24 min | 36 min | BYD −12 min |
| Пробег за минута зареждане | 14,6 km/min | 9,8 km/min | BYD +4,8 km/min |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 530 к.с. | 207 к.с. | BYD +323 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,5 s | 8,23 s | BYD −3,7 s |
| Максимална скорост | 215 km/h | 175 km/h | BYD +40 km/h |
| Задвижване | AWD | FWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2435 kg | 1925 kg | KGM −510 kg |
| Багажник | 520 l | 839 l | KGM +319 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само KGM |
| Дължина | 4830 mm | 4715 mm | BYD +115 mm |
| Ширина | — | 1890 mm | — |
| Височина | — | 1725 mm | — |
| Разстояние между осите | 2930 mm | 2680 mm | BYD +250 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BYD Sealion 7
KGM Torres EVX
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
BYD Sealion 7
KGM Torres EVX
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Защо BYD Sealion 7 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от KGM Torres EVX?
BYD Sealion 7 носи 91,3 kWh и изминава 502 км, докато KGM Torres EVX с батерия от 80,6 kWh изминава 503 км. Енергийната консумация решава: 18,2 срещу 19,3 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на BYD Sealion 7 и KGM Torres EVX?
BYD Sealion 7 има AWD и 530 к.с.. KGM Torres EVX има FWD и 207 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само KGM Torres EVX — неговата батерия от 80,6 kWh тогава работи като източник на енергия. BYD Sealion 7 с 91,3 kWh не предлага тази функция.
Кой е по-мощен — BYD Sealion 7 или KGM Torres EVX?
BYD Sealion 7 е по-мощен: 530 к.с. срещу 207 к.с. на KGM Torres EVX. Разликата е 323 к.с..
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




