BYD Sealion 7 vs Hyundai Ioniq 5
Равенство: 5 към 5
Най-големи разлики: Мощност — BYD Sealion 7 530 к.с., Hyundai Ioniq 5 229 к.с. · 0–100 км/ч — BYD Sealion 7 4,5 s, Hyundai Ioniq 5 7,5 s · Зареждане 10–80% — BYD Sealion 7 24 min, Hyundai Ioniq 5 18 min.
BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 е SUV от сегмент D в три версии: пробег по WLTP от 456 до 502 km, мощност от 312 до 530 к.с.
Hyundai Ioniq 5
Hyundai Ioniq 5 е кросоувър от сегмент D, предлагащ три варианта на задвижване с пробег по стандарта WLTP, достигащ до 570 км.
Профил спрямо пазара: BYD Sealion 7 срещу Hyundai Ioniq 5
BYD Sealion 7Excellence AWD
Hyundai Ioniq 584 kWh RWD
BYD Sealion 7 или Hyundai Ioniq 5 — кой печели къде
Равенство: 5 към 5
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmHyundai Ioniq 5 +68 km
- Батерия kWhBYD Sealion 7 +7,3 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmHyundai Ioniq 5 −2,2 kWh/100 km
- Мощност к.с.BYD Sealion 7 +301 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sBYD Sealion 7 −3 s
- Максимална скорост km/hBYD Sealion 7 +30 km/h
- DC зареждане kWHyundai Ioniq 5 +30 kW
- AC зареждане kWBYD Sealion 7 +0,5 kW
- Зареждане ↓ minHyundai Ioniq 5 −6 min
- Тегло ↓ kgHyundai Ioniq 5 −450 kg
- Багажник lБез разлика
Технически данни: BYD Sealion 7 срещу Hyundai Ioniq 5
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BYD Sealion 7Excellence AWD | Hyundai Ioniq 584 kWh RWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 502 km | 570 km | Hyundai +68 km |
| Батерия | 91,3 kWh | 84 kWh | BYD +7,3 kWh |
| Разход ↓ | 18,2 kWh/100 km | 16 kWh/100 km | Hyundai −2,2 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 230 kW | 260 kW | Hyundai +30 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 10,5 kW | BYD +0,5 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 24 min | 18 min | Hyundai −6 min |
| Пробег за минута зареждане | 14,6 km/min | 22,2 km/min | Hyundai +7,6 km/min |
| Напрежение | — | 800 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 530 к.с. | 229 к.с. | BYD +301 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,5 s | 7,5 s | BYD −3 s |
| Максимална скорост | 215 km/h | 185 km/h | BYD +30 km/h |
| Задвижване | AWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2435 kg | 1985 kg | Hyundai −450 kg |
| Багажник | 520 l | 520 l | Без разлика |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Hyundai |
| Дължина | 4830 mm | 4655 mm | BYD +175 mm |
| Ширина | — | 1890 mm | — |
| Височина | — | 1605 mm | — |
| Разстояние между осите | 2930 mm | 3000 mm | Hyundai +70 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BYD Sealion 7
Hyundai Ioniq 5
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
BYD Sealion 7
Hyundai Ioniq 5
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — BYD Sealion 7 или Hyundai Ioniq 5?
Hyundai Ioniq 5 стига по-далеч: 570 км WLTP срещу 502 км на BYD Sealion 7. Това е разлика от 68 км.
Защо BYD Sealion 7 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Hyundai Ioniq 5?
BYD Sealion 7 носи 91,3 kWh и изминава 502 км, докато Hyundai Ioniq 5 с батерия от 84 kWh изминава 570 км. Енергийната консумация решава: 18,2 срещу 16 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на BYD Sealion 7 и Hyundai Ioniq 5?
BYD Sealion 7 има AWD и 530 к.с.. Hyundai Ioniq 5 има RWD и 229 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Hyundai Ioniq 5 — неговата батерия от 84 kWh тогава работи като източник на енергия. BYD Sealion 7 с 91,3 kWh не предлага тази функция.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.






