BMW iX4 vs BYD Sealion 7

BMW iX4 води 6 към 4

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, BYD Sealion 7 230 kW · WLTP пробег — BMW iX4 828 km, BYD Sealion 7 502 km · Батерия — BMW iX4 108,7 kWh, BYD Sealion 7 91,3 kWh.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 е SUV от сегмент D в три версии: пробег по WLTP от 456 до 502 km, мощност от 312 до 530 к.с.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу BYD Sealion 7

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или BYD Sealion 7 — кой печели къде

BMW iX4 води 6 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +326 km
    BMW iX4
    828
    BYD Sealion 7
    502
  • Батерия kWhBMW iX4 +17,4 kWh
    BMW iX4
    108,7
    BYD Sealion 7
    91,3
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −2,5 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    BYD Sealion 7
    18,2
  • Мощност к.с.BYD Sealion 7 +61 к.с.
    BMW iX4
    469
    BYD Sealion 7
    530
  • 0–100 км/ч ↓ sBYD Sealion 7 −0,4 s
    BMW iX4
    4,9
    BYD Sealion 7
    4,5
  • Максимална скорост km/hBYD Sealion 7 +5 km/h
    BMW iX4
    210
    BYD Sealion 7
    215
  • DC зареждане kWBMW iX4 +170 kW
    BMW iX4
    400
    BYD Sealion 7
    230
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    BYD Sealion 7
    11
  • Зареждане ↓ minBMW iX4 −3 min
    BMW iX4
    21
    BYD Sealion 7
    24
  • Тегло ↓ kgBMW iX4 −130 kg
    BMW iX4
    2305
    BYD Sealion 7
    2435
  • Багажник lBYD Sealion 7 +30 l
    BMW iX4
    490
    BYD Sealion 7
    520

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу BYD Sealion 7

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу BYD Sealion 7
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
BYD Sealion 7
Excellence AWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km502 kmBMW +326 km
Батерия108,7 kWh91,3 kWhBMW +17,4 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km18,2 kWh/100 kmBMW −2,5 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW230 kWBMW +170 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min24 minBMW −3 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min14,6 km/minBMW +13 km/min
Напрежение800 V——
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.530 к.с.BYD +61 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s4,5 sBYD −0,4 s
Максимална скорост210 km/h215 km/hBYD +5 km/h
ЗадвижванеAWDAWD—
Практичност
Тегло ↓2305 kg2435 kgBMW −130 kg
Багажник490 l520 lBYD +30 l
V2L (външно захранване)ДаНесамо BMW
Дължина4782 mm4830 mmBYD +48 mm
Ширина1895 mm——
Височина1595 mm——
Разстояние между осите2897 mm2930 mmBYD +33 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

BYD Sealion 7

Цена за 100 км5,46
Месечно68
Годишно819

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

BYD Sealion 7

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или BYD Sealion 7?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 502 км на BYD Sealion 7. Това е разлика от 326 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само BMW iX4 — неговата батерия от 108,7 kWh тогава работи като източник на енергия. BYD Sealion 7 с 91,3 kWh не предлага тази функция.

Кой се зарежда по-бързо?

BMW iX4 приема до 400 kW DC, BYD Sealion 7 до 230 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 24 мин.

Кой е по-евтин за експлоатация?

BMW iX4 консумира по-малко електричество: 15,7 kWh/100 км срещу 18,2 kWh/100 км в BYD Sealion 7. През 15000 км на година това е разлика от 375 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.