KGM Torres EVX vs Subaru Solterra
Subaru Solterra води 7 към 4
Най-големи разлики: AC зареждане — KGM Torres EVX 10,5 kW, Subaru Solterra 22 kW · Багажник — KGM Torres EVX 839 l, Subaru Solterra 421 l · Мощност — KGM Torres EVX 207 к.с., Subaru Solterra 343 к.с..
KGM Torres EVX
KGM Torres EVX е SUV от клас D, предлагащ пробег от 503 км според стандарта WLTP и голям товарен обем от 839 литра.
Subaru Solterra
Subaru Solterra е SUV от сегмент D със задвижване на четирите колела, в моделната година 2026 с мощност 343 к.с. и пробег по WLTP 511 km.
Профил спрямо пазара: KGM Torres EVX срещу Subaru Solterra
KGM Torres EVXTorres EVX
Subaru SolterraAWD · моделна година 2026
KGM Torres EVX или Subaru Solterra — кой печели къде
Subaru Solterra води 7 към 4
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmSubaru Solterra +8 km
- Батерия kWhKGM Torres EVX +7,5 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmSubaru Solterra −5 kWh/100 km
- Мощност к.с.Subaru Solterra +136 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sSubaru Solterra −3,1 s
- Максимална скорост km/hKGM Torres EVX +15 km/h
- DC зареждане kWSubaru Solterra +30 kW
- AC зареждане kWSubaru Solterra +11,5 kW
- Зареждане ↓ minSubaru Solterra −8 min
- Тегло ↓ kgKGM Torres EVX −192 kg
- Багажник lKGM Torres EVX +418 l
Технически данни: KGM Torres EVX срещу Subaru Solterra
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | KGM Torres EVXTorres EVX | Subaru SolterraAWD · моделна година 2026 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 503 km | 511 km | Subaru +8 km |
| Батерия | 80,6 kWh | 73,1 kWh | KGM +7,5 kWh |
| Разход ↓ | 19,3 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Subaru −5 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 120 kW | 150 kW | Subaru +30 kW |
| AC зареждане | 10,5 kW | 22 kW | Subaru +11,5 kW |
| Зареждане 10–80% ↓ | 36 min | 28 min | Subaru −8 min |
| Пробег за минута зареждане | 9,8 km/min | 12,8 km/min | Subaru +3 km/min |
| Напрежение | 400 V | — | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 207 к.с. | 343 к.с. | Subaru +136 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 8,23 s | 5,1 s | Subaru −3,1 s |
| Максимална скорост | 175 km/h | 160 km/h | KGM +15 km/h |
| Задвижване | FWD | AWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 1925 kg | 2117 kg | KGM −192 kg |
| Багажник | 839 l | 421 l | KGM +418 l |
| V2L (външно захранване) | Да | Не | само KGM |
| Дължина | 4715 mm | — | — |
| Ширина | 1890 mm | — | — |
| Височина | 1725 mm | — | — |
| Разстояние между осите | 2680 mm | — | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
KGM Torres EVX
Subaru Solterra
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
KGM Torres EVX
Subaru Solterra
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Защо KGM Torres EVX има по-голяма батерия, но по-малък пробег от Subaru Solterra?
KGM Torres EVX носи 80,6 kWh и изминава 503 км, докато Subaru Solterra с батерия от 73,1 kWh изминава 511 км. Енергийната консумация решава: 19,3 срещу 14,3 kWh/100 км.
Как се различава задвижването на KGM Torres EVX и Subaru Solterra?
KGM Torres EVX има FWD и 207 к.с.. Subaru Solterra има AWD и 343 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само KGM Torres EVX — неговата батерия от 80,6 kWh тогава работи като източник на енергия. Subaru Solterra с 73,1 kWh не предлага тази функция.
Кой е по-мощен — KGM Torres EVX или Subaru Solterra?
Subaru Solterra е по-мощен: 343 к.с. срещу 207 к.с. на KGM Torres EVX. Разликата е 136 к.с..
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.





