BYD Sealion 7 vs Changan Deepal S07
BYD Sealion 7 води 8 към 1
Най-големи разлики: DC зареждане — BYD Sealion 7 230 kW, Changan Deepal S07 92 kW · Мощност — BYD Sealion 7 530 к.с., Changan Deepal S07 218 к.с. · 0–100 км/ч — BYD Sealion 7 4,5 s, Changan Deepal S07 7,9 s.
BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 е SUV от сегмент D в три версии: пробег по WLTP от 456 до 502 km, мощност от 312 до 530 к.с.
Changan Deepal S07
Changan Deepal S07 е SUV от клас D, предлагащ задвижване на задните колела и пробег според стандарта WLTP от 475 км.
Профил спрямо пазара: BYD Sealion 7 срещу Changan Deepal S07
BYD Sealion 7Excellence AWD- Changan Deepal S07RWD
BYD Sealion 7 или Changan Deepal S07 — кой печели къде
BYD Sealion 7 води 8 към 1
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmBYD Sealion 7 +27 km
- Батерия kWhBYD Sealion 7 +11,3 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −0,4 kWh/100 km
- Мощност к.с.BYD Sealion 7 +312 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sBYD Sealion 7 −3,4 s
- Максимална скорост km/hBYD Sealion 7 +35 km/h
- DC зареждане kWBYD Sealion 7 +138 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Тегло ↓ kgChangan Deepal S07 −362 kg
- Багажник lBYD Sealion 7 +10 l
Технически данни: BYD Sealion 7 срещу Changan Deepal S07
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BYD Sealion 7Excellence AWD | Changan Deepal S07 RWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 502 km | 475 km | BYD +27 km |
| Батерия | 91,3 kWh | 79,97 kWh | BYD +11,3 kWh |
| Разход ↓ | 18,2 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km | BYD −0,4 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 230 kW | 92 kW | BYD +138 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане ⚠ | 24 min 10–80% | 35 min 30–80% | 11 min |
| Пробег за минута зареждане | 14,6 km/min | 6,8 km/min | BYD +7,8 km/min |
| Напрежение | — | — | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 530 к.с. | 218 к.с. | BYD +312 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 4,5 s | 7,9 s | BYD −3,4 s |
| Максимална скорост | 215 km/h | 180 km/h | BYD +35 km/h |
| Задвижване | AWD | RWD | различен тип |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | 2435 kg | 2073 kg | Changan −362 kg |
| Багажник | 520 l | 510 l | BYD +10 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Changan |
| Дължина | 4830 mm | 4750 mm | BYD +80 mm |
| Ширина | — | 1930 mm | — |
| Височина | — | 1625 mm | — |
| Разстояние между осите | 2930 mm | 2900 mm | BYD +30 mm |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BYD Sealion 7
Changan Deepal S07
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
BYD Sealion 7
Changan Deepal S07
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — BYD Sealion 7 или Changan Deepal S07?
BYD Sealion 7 стига по-далеч: 502 км WLTP срещу 475 км на Changan Deepal S07. Това е разлика от 27 км.
Как се различава задвижването на BYD Sealion 7 и Changan Deepal S07?
BYD Sealion 7 има AWD и 530 к.с.. Changan Deepal S07 има RWD и 218 к.с..
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Changan Deepal S07 — неговата батерия от 79,97 kWh тогава работи като източник на енергия. BYD Sealion 7 с 91,3 kWh не предлага тази функция.
Кой е по-мощен — BYD Sealion 7 или Changan Deepal S07?
BYD Sealion 7 е по-мощен: 530 к.с. срещу 218 к.с. на Changan Deepal S07. Разликата е 312 к.с..
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




