BYD Sealion 7 vs Cadillac Optiq

BYD Sealion 7 води 9 към 2

Най-големи разлики: AC зареждане — BYD Sealion 7 11 kW, Cadillac Optiq 22 kW · Мощност — BYD Sealion 7 530 к.с., Cadillac Optiq 281 к.с. · DC зареждане — BYD Sealion 7 230 kW, Cadillac Optiq 150 kW.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 е SUV от сегмент D в три версии: пробег по WLTP от 456 до 502 km, мощност от 312 до 530 к.с.

Cadillac Optiq

Cadillac Optiq е електрически SUV от клас D, с задвижване на четирите колела и пробег до 425 километра според цикъла WLTP.

Профил спрямо пазара: BYD Sealion 7 срещу Cadillac Optiq

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BYD Sealion 7 или Cadillac Optiq — кой печели къде

BYD Sealion 7 води 9 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBYD Sealion 7 +77 km
    BYD Sealion 7
    502
    Cadillac Optiq
    425
  • Батерия kWhBYD Sealion 7 +16,3 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    Cadillac Optiq
    75
  • Разход ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −1,4 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    Cadillac Optiq
    19,6
  • Мощност к.с.BYD Sealion 7 +249 к.с.
    BYD Sealion 7
    530
    Cadillac Optiq
    281
  • 0–100 км/ч ↓ sBYD Sealion 7 −1,8 s
    BYD Sealion 7
    4,5
    Cadillac Optiq
    6,3
  • Максимална скорост km/hBYD Sealion 7 +31 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    Cadillac Optiq
    184
  • DC зареждане kWBYD Sealion 7 +80 kW
    BYD Sealion 7
    230
    Cadillac Optiq
    150
  • AC зареждане kWCadillac Optiq +11 kW
    BYD Sealion 7
    11
    Cadillac Optiq
    22
  • Зареждане ↓ minBYD Sealion 7 −11 min
    BYD Sealion 7
    24
    Cadillac Optiq
    35
  • Тегло ↓ kgCadillac Optiq −59 kg
    BYD Sealion 7
    2435
    Cadillac Optiq
    2376
  • Багажник lBYD Sealion 7 +77 l
    BYD Sealion 7
    520
    Cadillac Optiq
    443

Добавете трета кола

Технически данни: BYD Sealion 7 срещу Cadillac Optiq

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BYD Sealion 7 срещу Cadillac Optiq
Основни параметри BYD Sealion 7
Excellence AWD
Cadillac Optiq
AWD
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег502 km425 kmBYD +77 km
Батерия91,3 kWh75 kWhBYD +16,3 kWh
Разход ↓18,2 kWh/100 km19,6 kWh/100 kmBYD −1,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане230 kW150 kWBYD +80 kW
AC зареждане11 kW22 kWCadillac +11 kW
Зареждане 10–80% ↓24 min35 minBYD −11 min
Пробег за минута зареждане14,6 km/min8,5 km/minBYD +6,1 km/min
Напрежение—400 V—
Динамика и задвижване
Мощност530 к.с.281 к.с.BYD +249 к.с.
0–100 км/ч ↓4,5 s6,3 sBYD −1,8 s
Максимална скорост215 km/h184 km/hBYD +31 km/h
ЗадвижванеAWDAWD—
Практичност
Тегло ↓2435 kg2376 kgCadillac −59 kg
Багажник520 l443 lBYD +77 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Cadillac
Дължина4830 mm4820 mmBYD +10 mm
Ширина—1937 mm—
Височина—1644 mm—
Разстояние между осите2930 mm2954 mmCadillac +24 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BYD Sealion 7

Цена за 100 км5,46
Месечно68
Годишно819

Cadillac Optiq

Цена за 100 км5,88
Месечно74
Годишно882

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BYD Sealion 7

Cadillac Optiq

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BYD Sealion 7 или Cadillac Optiq?

BYD Sealion 7 стига по-далеч: 502 км WLTP срещу 425 км на Cadillac Optiq. Това е разлика от 77 км.

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Cadillac Optiq — неговата батерия от 75 kWh тогава работи като източник на енергия. BYD Sealion 7 с 91,3 kWh не предлага тази функция.

Кой е по-мощен — BYD Sealion 7 или Cadillac Optiq?

BYD Sealion 7 е по-мощен: 530 к.с. срещу 281 к.с. на Cadillac Optiq. Разликата е 249 к.с..

Кой има по-голям багажник?

BYD Sealion 7 побира повече: 520 л срещу 443 л в Cadillac Optiq. Разликата е 77 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.