BYD Atto 3 vs Leapmotor B10

BYD Atto 3 води 8 към 1

Най-големи разлики: 0–100 км/ч — BYD Atto 3 5,5 s, Leapmotor B10 8 s · Мощност — BYD Atto 3 313 к.с., Leapmotor B10 218 к.с. · DC зареждане — BYD Atto 3 220 kW, Leapmotor B10 168 kW.

BYD Atto 3

BYD Atto 3 е SUV от клас C, който предлага три различни конфигурации на задвижването, мощността и пробега според стандарта WLTP.

Leapmotor B10

Leapmotor B10 е електрически SUV от клас C със задвижване RWD: мощност 218 конски сили, до 434 км пробег по стандарт WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) с мощност до 168 kW.

Профил спрямо пазара: BYD Atto 3 срещу Leapmotor B10

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BYD Atto 3 или Leapmotor B10 — кой печели къде

BYD Atto 3 води 8 към 1

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBYD Atto 3 +76 km
    BYD Atto 3
    510
    Leapmotor B10
    434
  • Батерия kWhBYD Atto 3 +7,7 kWh
    BYD Atto 3
    74,8
    Leapmotor B10
    67,1
  • Разход ↓ kWh/100 kmBYD Atto 3 −0,9 kWh/100 km
    BYD Atto 3
    16,4
    Leapmotor B10
    17,3
  • Мощност к.с.BYD Atto 3 +95 к.с.
    BYD Atto 3
    313
    Leapmotor B10
    218
  • 0–100 км/ч ↓ sBYD Atto 3 −2,5 s
    BYD Atto 3
    5,5
    Leapmotor B10
    8
  • Максимална скорост km/hBYD Atto 3 +10 km/h
    BYD Atto 3
    180
    Leapmotor B10
    170
  • DC зареждане kWBYD Atto 3 +52 kW
    BYD Atto 3
    220
    Leapmotor B10
    168
  • AC зареждане kWБез разлика
    BYD Atto 3
    11
    Leapmotor B10
    11
  • Тегло ↓ kgLeapmotor B10 −35 kg
    BYD Atto 3
    1880
    Leapmotor B10
    1845
  • Багажник lBYD Atto 3 +60 l
    BYD Atto 3
    490
    Leapmotor B10
    430

Добавете трета кола

Технически данни: BYD Atto 3 срещу Leapmotor B10

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BYD Atto 3 срещу Leapmotor B10
Основни параметри BYD Atto 3
Design
Leapmotor B10
Long Range
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег510 km434 kmBYD +76 km
Батерия74,8 kWh67,1 kWhBYD +7,7 kWh
Разход ↓16,4 kWh/100 km17,3 kWh/100 kmBYD −0,9 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане220 kW168 kWBYD +52 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠25 min 10–80%18 min 30–80%7 min
Пробег за минута зареждане14,3 km/min12,1 km/minBYD +2,2 km/min
Напрежение800 V400 VBYD +400 V
Динамика и задвижване
Мощност313 к.с.218 к.с.BYD +95 к.с.
0–100 км/ч ↓5,5 s8 sBYD −2,5 s
Максимална скорост180 km/h170 km/hBYD +10 km/h
ЗадвижванеRWDRWD—
Практичност
Тегло ↓1880 kg1845 kgLeapmotor −35 kg
Багажник490 l430 lBYD +60 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4455 mm4515 mmLeapmotor +60 mm
Ширина1875 mm1885 mmLeapmotor +10 mm
Височина1615 mm1655 mmLeapmotor +40 mm
Разстояние между осите2720 mm2735 mmLeapmotor +15 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BYD Atto 3

Цена за 100 км4,92
Месечно61
Годишно738

Leapmotor B10

Цена за 100 км5,19
Месечно65
Годишно779

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BYD Atto 3

Leapmotor B10

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BYD Atto 3 или Leapmotor B10?

BYD Atto 3 стига по-далеч: 510 км WLTP срещу 434 км на Leapmotor B10. Това е разлика от 76 км.

Кой е по-мощен — BYD Atto 3 или Leapmotor B10?

BYD Atto 3 е по-мощен: 313 к.с. срещу 218 к.с. на Leapmotor B10. Разликата е 95 к.с..

Кой има по-голям багажник?

BYD Atto 3 побира повече: 490 л срещу 430 л в Leapmotor B10. Разликата е 60 л.

Кой се зарежда по-бързо?

BYD Atto 3 приема до 220 kW DC, Leapmotor B10 до 168 kW.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.