Audi Q4 Sportback e-tron vs Leapmotor B10
Audi Q4 Sportback e-tron води 7 към 1
Най-големи разлики: WLTP пробег — Audi Q4 Sportback e-tron 576 km, Leapmotor B10 434 km · Мощност — Audi Q4 Sportback e-tron 286 к.с., Leapmotor B10 218 к.с. · Разход — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Leapmotor B10 17,3 kWh/100 km.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron е SUV coupe от сегмент C, в моделната година 2027 в четири варианта: пробег по WLTP от 451 до 576 km, мощност от 204 до 340 к.с.
Leapmotor B10
Leapmotor B10 е електрически SUV от клас C със задвижване RWD: мощност 218 конски сили, до 434 км пробег по стандарт WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) с мощност до 168 kW.
Профил спрямо пазара: Audi Q4 Sportback e-tron срещу Leapmotor B10
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Leapmotor B10Long Range
Audi Q4 Sportback e-tron или Leapmotor B10 — кой печели къде
Audi Q4 Sportback e-tron води 7 към 1
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmAudi Q4 Sportback e-tron +142 km
- Батерия kWhAudi Q4 Sportback e-tron +9,9 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −3,9 kWh/100 km
- Мощност к.с.Audi Q4 Sportback e-tron +68 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sAudi Q4 Sportback e-tron −1,4 s
- Максимална скорост km/hAudi Q4 Sportback e-tron +10 km/h
- DC зареждане kWLeapmotor B10 +3 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lAudi Q4 Sportback e-tron +97 l
Технически данни: Audi Q4 Sportback e-tron срещу Leapmotor B10
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Leapmotor B10Long Range | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 576 km | 434 km | Audi +142 km |
| Батерия | 77 kWh | 67,1 kWh | Audi +9,9 kWh |
| Разход ↓ | 13,4 kWh/100 km | 17,3 kWh/100 km | Audi −3,9 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 165 kW | 168 kW | Leapmotor +3 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 30–80% ↓ | — | 18 min | — |
| Пробег за минута зареждане | — | 12,1 km/min | — |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 286 к.с. | 218 к.с. | Audi +68 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,6 s | 8 s | Audi −1,4 s |
| Максимална скорост | 180 km/h | 170 km/h | Audi +10 km/h |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 1845 kg | — |
| Багажник | 527 l | 430 l | Audi +97 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Leapmotor |
| Дължина | — | 4515 mm | — |
| Ширина | — | 1885 mm | — |
| Височина | — | 1655 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2735 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Audi Q4 Sportback e-tron
Leapmotor B10
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Audi Q4 Sportback e-tron
Leapmotor B10
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Audi Q4 Sportback e-tron или Leapmotor B10?
Audi Q4 Sportback e-tron стига по-далеч: 576 км WLTP срещу 434 км на Leapmotor B10. Това е разлика от 142 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Leapmotor B10 — неговата батерия от 67,1 kWh тогава работи като източник на енергия. Audi Q4 Sportback e-tron с 77 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Audi Q4 Sportback e-tron побира повече: 527 л срещу 430 л в Leapmotor B10. Разликата е 97 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Audi Q4 Sportback e-tron приема до 165 kW DC, Leapmotor B10 до 168 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




