BMW iX4 vs Mazda CX-6e

BMW iX4 води 9 към 1

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Mazda CX-6e 195 kW · Мощност — BMW iX4 469 к.с., Mazda CX-6e 258 к.с. · WLTP пробег — BMW iX4 828 km, Mazda CX-6e 484 km.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Mazda CX-6e

Mazda CX-6e е SUV от сегмент D със задно задвижване, предлагащ пробег от 484 км по цикъла WLTP и бързо зареждане с постоянен ток (DC).

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Mazda CX-6e

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Mazda CX-6e — кой печели къде

BMW iX4 води 9 към 1

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +344 km
    BMW iX4
    828
    Mazda CX-6e
    484
  • Батерия kWhBMW iX4 +30,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Mazda CX-6e
    78
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −3,2 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Mazda CX-6e
    18,9
  • Мощност к.с.BMW iX4 +211 к.с.
    BMW iX4
    469
    Mazda CX-6e
    258
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −3 s
    BMW iX4
    4,9
    Mazda CX-6e
    7,9
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +25 km/h
    BMW iX4
    210
    Mazda CX-6e
    185
  • DC зареждане kWBMW iX4 +205 kW
    BMW iX4
    400
    Mazda CX-6e
    195
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Mazda CX-6e
    11
  • Зареждане ↓ minBMW iX4 −3 min
    BMW iX4
    21
    Mazda CX-6e
    24
  • Тегло ↓ kgMazda CX-6e −175 kg
    BMW iX4
    2305
    Mazda CX-6e
    2130
  • Багажник lBMW iX4 +127 l
    BMW iX4
    490
    Mazda CX-6e
    363

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Mazda CX-6e

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Mazda CX-6e
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Mazda CX-6e
Takumi
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km484 kmBMW +344 km
Батерия108,7 kWh78 kWhBMW +30,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km18,9 kWh/100 kmBMW −3,2 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW195 kWBMW +205 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min24 minBMW −3 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min14,1 km/minBMW +13,5 km/min
Напрежение800 V400 VBMW +400 V
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.258 к.с.BMW +211 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s7,9 sBMW −3 s
Максимална скорост210 km/h185 km/hBMW +25 km/h
ЗадвижванеAWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg2130 kgMazda −175 kg
Багажник490 l363 lBMW +127 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4850 mmMazda +68 mm
Ширина1895 mm1935 mmMazda +40 mm
Височина1595 mm1620 mmMazda +25 mm
Разстояние между осите2897 mm2902 mmMazda +5 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Mazda CX-6e

Цена за 100 км5,67
Месечно71
Годишно850

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Mazda CX-6e

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Mazda CX-6e?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 484 км на Mazda CX-6e. Това е разлика от 344 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и Mazda CX-6e?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. Mazda CX-6e има RWD и 258 к.с..

Кой е по-мощен — BMW iX4 или Mazda CX-6e?

BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 258 к.с. на Mazda CX-6e. Разликата е 211 к.с..

Кой има по-голям багажник?

BMW iX4 побира повече: 490 л срещу 363 л в Mazda CX-6e. Разликата е 127 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.