BMW iX4 vs BYD Seal U

BMW iX4 води 7 към 2

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX4 400 kW, BYD Seal U 140 kW · Мощност — BMW iX4 469 к.с., BYD Seal U 217 к.с. · 0–100 км/ч — BMW iX4 4,9 s, BYD Seal U 9,6 s.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

BYD Seal U

BYD Seal U е SUV от клас D, който предлага два варианта за задвижване на предните колела с различни капацитети на батериите и пробег според стандарта WLTP.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу BYD Seal U

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или BYD Seal U — кой печели къде

BMW iX4 води 7 към 2

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +328 km
    BMW iX4
    828
    BYD Seal U
    500
  • Батерия kWhBMW iX4 +21,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    BYD Seal U
    87
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −4,8 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    BYD Seal U
    20,5
  • Мощност к.с.BMW iX4 +252 к.с.
    BMW iX4
    469
    BYD Seal U
    217
  • 0–100 км/ч ↓ sBMW iX4 −4,7 s
    BMW iX4
    4,9
    BYD Seal U
    9,6
  • Максимална скорост km/hBMW iX4 +35 km/h
    BMW iX4
    210
    BYD Seal U
    175
  • DC зареждане kWBMW iX4 +260 kW
    BMW iX4
    400
    BYD Seal U
    140
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    BYD Seal U
    11
  • Тегло ↓ kgBYD Seal U −158 kg
    BMW iX4
    2305
    BYD Seal U
    2147
  • Багажник lBYD Seal U +62 l
    BMW iX4
    490
    BYD Seal U
    552

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу BYD Seal U

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу BYD Seal U
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
BYD Seal U
Design 87 kWh
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km500 kmBMW +328 km
Батерия108,7 kWh87 kWhBMW +21,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km20,5 kWh/100 kmBMW −4,8 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW140 kWBMW +260 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠21 min 10–80%28 min 30–80%7 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min8,9 km/minBMW +18,7 km/min
Напрежение800 V400 VBMW +400 V
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.217 к.с.BMW +252 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s9,6 sBMW −4,7 s
Максимална скорост210 km/h175 km/hBMW +35 km/h
ЗадвижванеAWDFWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2305 kg2147 kgBYD −158 kg
Багажник490 l552 lBYD +62 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4785 mmBYD +3 mm
Ширина1895 mm1890 mmBMW +5 mm
Височина1595 mm1668 mmBYD +73 mm
Разстояние между осите2897 mm2765 mmBMW +132 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

BYD Seal U

Цена за 100 км6,15
Месечно77
Годишно922

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

BYD Seal U

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или BYD Seal U?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 500 км на BYD Seal U. Това е разлика от 328 км.

Как се различава задвижването на BMW iX4 и BYD Seal U?

BMW iX4 има AWD и 469 к.с.. BYD Seal U има FWD и 217 к.с..

Кой е по-мощен — BMW iX4 или BYD Seal U?

BMW iX4 е по-мощен: 469 к.с. срещу 217 к.с. на BYD Seal U. Разликата е 252 к.с..

Кой има по-голям багажник?

BYD Seal U побира повече: 552 л срещу 490 л в BMW iX4. Разликата е 62 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.