BYD Seal U vs Hyundai Ioniq 5 N

BYD Seal U води 5 към 4

Най-големи разлики: 0–100 км/ч — BYD Seal U 9,6 s, Hyundai Ioniq 5 N 3,4 s · Мощност — BYD Seal U 217 к.с., Hyundai Ioniq 5 N 609 к.с. · DC зареждане — BYD Seal U 140 kW, Hyundai Ioniq 5 N 239 kW.

BYD Seal U

BYD Seal U е SUV от клас D, който предлага два варианта за задвижване на предните колела с различни капацитети на батериите и пробег според стандарта WLTP.

Hyundai Ioniq 5 N

Високопроизводителен електрически кросоувър от сегмент D, предлагащ ускорение от 0 до 100 km/h за 3,4 секунди.

Профил спрямо пазара: BYD Seal U срещу Hyundai Ioniq 5 N

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BYD Seal U или Hyundai Ioniq 5 N — кой печели къде

BYD Seal U води 5 към 4

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBYD Seal U +52 km
    BYD Seal U
    500
    Hyundai Ioniq 5 N
    448
  • Батерия kWhBYD Seal U +3 kWh
    BYD Seal U
    87
    Hyundai Ioniq 5 N
    84
  • Разход ↓ kWh/100 kmBYD Seal U −0,7 kWh/100 km
    BYD Seal U
    20,5
    Hyundai Ioniq 5 N
    21,2
  • Мощност к.с.Hyundai Ioniq 5 N +392 к.с.
    BYD Seal U
    217
    Hyundai Ioniq 5 N
    609
  • 0–100 км/ч ↓ sHyundai Ioniq 5 N −6,2 s
    BYD Seal U
    9,6
    Hyundai Ioniq 5 N
    3,4
  • Максимална скорост km/hHyundai Ioniq 5 N +85 km/h
    BYD Seal U
    175
    Hyundai Ioniq 5 N
    260
  • DC зареждане kWHyundai Ioniq 5 N +99 kW
    BYD Seal U
    140
    Hyundai Ioniq 5 N
    239
  • AC зареждане kWБез разлика
    BYD Seal U
    11
    Hyundai Ioniq 5 N
    11
  • Тегло ↓ kgBYD Seal U −53 kg
    BYD Seal U
    2147
    Hyundai Ioniq 5 N
    2200
  • Багажник lBYD Seal U +72 l
    BYD Seal U
    552
    Hyundai Ioniq 5 N
    480

Добавете трета кола

Технически данни: BYD Seal U срещу Hyundai Ioniq 5 N

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BYD Seal U срещу Hyundai Ioniq 5 N
Основни параметри BYD Seal U
Design 87 kWh
Hyundai Ioniq 5 N
N
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег500 km448 kmBYD +52 km
Батерия87 kWh84 kWhBYD +3 kWh
Разход ↓20,5 kWh/100 km21,2 kWh/100 kmBYD −0,7 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане140 kW239 kWHyundai +99 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане ⚠28 min 30–80%18 min 10–80%10 min
Пробег за минута зареждане8,9 km/min17,4 km/minHyundai +8,5 km/min
Напрежение400 V800 VHyundai +400 V
Динамика и задвижване
Мощност217 к.с.609 к.с.Hyundai +392 к.с.
0–100 км/ч ↓9,6 s3,4 sHyundai −6,2 s
Максимална скорост175 km/h260 km/hHyundai +85 km/h
ЗадвижванеFWDAWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓2147 kg2200 kgBYD −53 kg
Багажник552 l480 lBYD +72 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4785 mm4715 mmBYD +70 mm
Ширина1890 mm1940 mmHyundai +50 mm
Височина1668 mm1585 mmBYD +83 mm
Разстояние между осите2765 mm3000 mmHyundai +235 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BYD Seal U

Цена за 100 км6,15
Месечно77
Годишно922

Hyundai Ioniq 5 N

Цена за 100 км6,36
Месечно79
Годишно954

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BYD Seal U

Hyundai Ioniq 5 N

Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BYD Seal U или Hyundai Ioniq 5 N?

BYD Seal U стига по-далеч: 500 км WLTP срещу 448 км на Hyundai Ioniq 5 N. Това е разлика от 52 км.

Как се различава задвижването на BYD Seal U и Hyundai Ioniq 5 N?

BYD Seal U има FWD и 217 к.с.. Hyundai Ioniq 5 N има AWD и 609 к.с..

Кой е по-мощен — BYD Seal U или Hyundai Ioniq 5 N?

Hyundai Ioniq 5 N е по-мощен: 609 к.с. срещу 217 к.с. на BYD Seal U. Разликата е 392 к.с..

Кой има по-голям багажник?

BYD Seal U побира повече: 552 л срещу 480 л в Hyundai Ioniq 5 N. Разликата е 72 л.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.