BMW iX4 vs Hyundai Ioniq 5 N

Равенство: 5 към 5

Най-големи разлики: WLTP пробег — BMW iX4 828 km, Hyundai Ioniq 5 N 448 km · DC зареждане — BMW iX4 400 kW, Hyundai Ioniq 5 N 239 kW · 0–100 км/ч — BMW iX4 4,9 s, Hyundai Ioniq 5 N 3,4 s.

BMW iX4

BMW iX4 е електрически SUV от клас D с задвижване на всички колела (AWD): мощност от 374 до 469 конски сили, пробег до 828 км според WLTP и възможност за бързо зареждане (DC) до 400 kW.

Hyundai Ioniq 5 N

Високопроизводителен електрически кросоувър от сегмент D, предлагащ ускорение от 0 до 100 km/h за 3,4 секунди.

Профил спрямо пазара: BMW iX4 срещу Hyundai Ioniq 5 N

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX4 или Hyundai Ioniq 5 N — кой печели къде

Равенство: 5 към 5

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX4 +380 km
    BMW iX4
    828
    Hyundai Ioniq 5 N
    448
  • Батерия kWhBMW iX4 +24,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Hyundai Ioniq 5 N
    84
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −5,5 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Hyundai Ioniq 5 N
    21,2
  • Мощност к.с.Hyundai Ioniq 5 N +140 к.с.
    BMW iX4
    469
    Hyundai Ioniq 5 N
    609
  • 0–100 км/ч ↓ sHyundai Ioniq 5 N −1,5 s
    BMW iX4
    4,9
    Hyundai Ioniq 5 N
    3,4
  • Максимална скорост km/hHyundai Ioniq 5 N +50 km/h
    BMW iX4
    210
    Hyundai Ioniq 5 N
    260
  • DC зареждане kWBMW iX4 +161 kW
    BMW iX4
    400
    Hyundai Ioniq 5 N
    239
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX4
    11
    Hyundai Ioniq 5 N
    11
  • Зареждане ↓ minHyundai Ioniq 5 N −3 min
    BMW iX4
    21
    Hyundai Ioniq 5 N
    18
  • Тегло ↓ kgHyundai Ioniq 5 N −105 kg
    BMW iX4
    2305
    Hyundai Ioniq 5 N
    2200
  • Багажник lBMW iX4 +10 l
    BMW iX4
    490
    Hyundai Ioniq 5 N
    480

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX4 срещу Hyundai Ioniq 5 N

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX4 срещу Hyundai Ioniq 5 N
Основни параметри BMW iX4
50 xDrive
Hyundai Ioniq 5 N
N
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег828 km448 kmBMW +380 km
Батерия108,7 kWh84 kWhBMW +24,7 kWh
Разход ↓15,7 kWh/100 km21,2 kWh/100 kmBMW −5,5 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане400 kW239 kWBMW +161 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓21 min18 minHyundai −3 min
Пробег за минута зареждане27,6 km/min17,4 km/minBMW +10,2 km/min
Напрежение800 V800 VБез разлика
Динамика и задвижване
Мощност469 к.с.609 к.с.Hyundai +140 к.с.
0–100 км/ч ↓4,9 s3,4 sHyundai −1,5 s
Максимална скорост210 km/h260 km/hHyundai +50 km/h
ЗадвижванеAWDAWD—
Практичност
Тегло ↓2305 kg2200 kgHyundai −105 kg
Багажник490 l480 lBMW +10 l
V2L (външно захранване)ДаДа—
Дължина4782 mm4715 mmBMW +67 mm
Ширина1895 mm1940 mmHyundai +45 mm
Височина1595 mm1585 mmBMW +10 mm
Разстояние между осите2897 mm3000 mmHyundai +103 mm

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX4

Цена за 100 км4,71
Месечно59
Годишно707

Hyundai Ioniq 5 N

Цена за 100 км6,36
Месечно79
Годишно954

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX4

Hyundai Ioniq 5 N

Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент D

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX4 или Hyundai Ioniq 5 N?

BMW iX4 стига по-далеч: 828 км WLTP срещу 448 км на Hyundai Ioniq 5 N. Това е разлика от 380 км.

Кой се зарежда по-бързо?

BMW iX4 приема до 400 kW DC, Hyundai Ioniq 5 N до 239 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 21 и 18 мин.

Кой е по-евтин за експлоатация?

BMW iX4 консумира по-малко електричество: 15,7 kWh/100 км срещу 21,2 kWh/100 км в Hyundai Ioniq 5 N. През 15000 км на година това е разлика от 825 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.