BMW iX1 vs Changan Deepal S05

Changan Deepal S05 води 7 към 2

Най-големи разлики: DC зареждане — BMW iX1 130 kW, Changan Deepal S05 200 kW · Мощност — BMW iX1 204 к.с., Changan Deepal S05 272 к.с. · Разход — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, Changan Deepal S05 15,9 kWh/100 km.

BMW iX1

BMW iX1 е SUV от сегмент C в два варианта: eDrive20 с пробег по WLTP 516 km и xDrive30 с мощност 306 к.с.

Changan Deepal S05

Changan Deepal S05 е SUV от сегмент C, в моделната година 2026 в два варианта: RWD Max с пробег по WLTP 488 km и AWD Max с мощност 435 к.с.

Профил спрямо пазара: BMW iX1 срещу Changan Deepal S05

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX1 или Changan Deepal S05 — кой печели къде

Changan Deepal S05 води 7 към 2

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX1 +28 km
    BMW iX1
    516
    Changan Deepal S05
    488
  • Батерия kWhChangan Deepal S05 +3,6 kWh
    BMW iX1
    65,2
    Changan Deepal S05
    68,8
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −3,3 kWh/100 km
    BMW iX1
    12,6
    Changan Deepal S05
    15,9
  • Мощност к.с.Changan Deepal S05 +68 к.с.
    BMW iX1
    204
    Changan Deepal S05
    272
  • 0–100 км/ч ↓ sChangan Deepal S05 −1,1 s
    BMW iX1
    8,6
    Changan Deepal S05
    7,5
  • Максимална скорост km/hChangan Deepal S05 +10 km/h
    BMW iX1
    170
    Changan Deepal S05
    180
  • DC зареждане kWChangan Deepal S05 +70 kW
    BMW iX1
    130
    Changan Deepal S05
    200
  • AC зареждане kWБез разлика
    BMW iX1
    11
    Changan Deepal S05
    11
  • Зареждане ↓ minChangan Deepal S05 −6 min
    BMW iX1
    29
    Changan Deepal S05
    23
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    BMW iX1
    —
    Changan Deepal S05
    1940
  • Багажник lChangan Deepal S05 +2 l
    BMW iX1
    490
    Changan Deepal S05
    492

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX1 срещу Changan Deepal S05

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX1 срещу Changan Deepal S05
Основни параметри BMW iX1
eDrive20 · моделна година 2026
Changan Deepal S05
RWD Max
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег516 km488 kmBMW +28 km
Батерия65,2 kWh68,8 kWhChangan +3,6 kWh
Разход ↓12,6 kWh/100 km15,9 kWh/100 kmBMW −3,3 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане130 kW200 kWChangan +70 kW
AC зареждане11 kW11 kWБез разлика
Зареждане 10–80% ↓29 min23 minChangan −6 min
Пробег за минута зареждане12,5 km/min14,9 km/minChangan +2,4 km/min
Напрежение—400 V—
Динамика и задвижване
Мощност204 к.с.272 к.с.Changan +68 к.с.
0–100 км/ч ↓8,6 s7,5 sChangan −1,1 s
Максимална скорост170 km/h180 km/hChangan +10 km/h
ЗадвижванеFWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓—1940 kg—
Багажник490 l492 lChangan +2 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Changan
Дължина—4598 mm—
Ширина—1900 mm—
Височина—1600 mm—
Разстояние между осите—2880 mm—

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX1

Цена за 100 км3,78
Месечно47
Годишно567

Changan Deepal S05

Цена за 100 км4,77
Месечно60
Годишно716

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX1

Changan Deepal S05

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX1 или Changan Deepal S05?

BMW iX1 стига по-далеч: 516 км WLTP срещу 488 км на Changan Deepal S05. Това е разлика от 28 км.

Защо Changan Deepal S05 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от BMW iX1?

Changan Deepal S05 носи 68,8 kWh и изминава 488 км, докато BMW iX1 с батерия от 65,2 kWh изминава 516 км. Енергийната консумация решава: 15,9 срещу 12,6 kWh/100 км.

Как се различава задвижването на BMW iX1 и Changan Deepal S05?

BMW iX1 има FWD и 204 к.с.. Changan Deepal S05 има RWD и 272 к.с..

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Changan Deepal S05 — неговата батерия от 68,8 kWh тогава работи като източник на енергия. BMW iX1 с 65,2 kWh не предлага тази функция.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.