BMW iX1 vs Smart #3

Smart #3 води 6 към 4

Най-големи разлики: AC зареждане — BMW iX1 11 kW, Smart #3 22 kW · 0–100 км/ч — BMW iX1 8,6 s, Smart #3 5,8 s · Мощност — BMW iX1 204 к.с., Smart #3 272 к.с..

BMW iX1

BMW iX1 е SUV от сегмент C в два варианта: eDrive20 с пробег по WLTP 516 km и xDrive30 с мощност 306 к.с.

Smart #3

Smart #3 е електрически SUV от клас C, който предлага три различни конфигурации на задвижването и капацитета на батерията.

Профил спрямо пазара: BMW iX1 срещу Smart #3

WLTP пробегБатерияМощностDC зареждане0–100 км/ч

BMW iX1 или Smart #3 — кой печели къде

Smart #3 води 6 към 4

Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.

Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.

  • WLTP пробег kmBMW iX1 +61 km
    BMW iX1
    516
    Smart #3
    455
  • Батерия kWhSmart #3 +0,8 kWh
    BMW iX1
    65,2
    Smart #3
    66
  • Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −3,4 kWh/100 km
    BMW iX1
    12,6
    Smart #3
    16
  • Мощност к.с.Smart #3 +68 к.с.
    BMW iX1
    204
    Smart #3
    272
  • 0–100 км/ч ↓ sSmart #3 −2,8 s
    BMW iX1
    8,6
    Smart #3
    5,8
  • Максимална скорост km/hSmart #3 +10 km/h
    BMW iX1
    170
    Smart #3
    180
  • DC зареждане kWSmart #3 +20 kW
    BMW iX1
    130
    Smart #3
    150
  • AC зареждане kWSmart #3 +11 kW
    BMW iX1
    11
    Smart #3
    22
  • Зареждане ↓ minBMW iX1 −1 min
    BMW iX1
    29
    Smart #3
    30
  • Тегло ↓ kgНяма данни
    BMW iX1
    —
    Smart #3
    1780
  • Багажник lBMW iX1 +120 l
    BMW iX1
    490
    Smart #3
    370

Добавете трета кола

Технически данни: BMW iX1 срещу Smart #3

Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни

Технически данни: BMW iX1 срещу Smart #3
Основни параметри BMW iX1
eDrive20 · моделна година 2026
Smart #3
Pro+
Разлика
Пробег и енергия
WLTP пробег516 km455 kmBMW +61 km
Батерия65,2 kWh66 kWhSmart +0,8 kWh
Разход ↓12,6 kWh/100 km16 kWh/100 kmBMW −3,4 kWh/100 km
Зареждане
DC зареждане130 kW150 kWSmart +20 kW
AC зареждане11 kW22 kWSmart +11 kW
Зареждане 10–80% ↓29 min30 minBMW −1 min
Пробег за минута зареждане12,5 km/min10,6 km/minBMW +1,9 km/min
Напрежение—400 V—
Динамика и задвижване
Мощност204 к.с.272 к.с.Smart +68 к.с.
0–100 км/ч ↓8,6 s5,8 sSmart −2,8 s
Максимална скорост170 km/h180 km/hSmart +10 km/h
ЗадвижванеFWDRWDразличен тип
Практичност
Тегло ↓—1780 kg—
Багажник490 l370 lBMW +120 l
V2L (външно захранване)НеДасамо Smart
Дължина—4400 mm—
Ширина—1844 mm—
Височина—1556 mm—
Разстояние между осите—2785 mm—

По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.

Калкулатор на разходите за енергия

BMW iX1

Цена за 100 км3,78
Месечно47
Годишно567

Smart #3

Цена за 100 км4,8
Месечно60
Годишно720

Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.

Видео ревюта на двата модела

BMW iX1

Smart #3

Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C

Често задавани въпроси за това сравнение

Кой има по-голям пробег — BMW iX1 или Smart #3?

BMW iX1 стига по-далеч: 516 км WLTP срещу 455 км на Smart #3. Това е разлика от 61 км.

Защо Smart #3 има по-голяма батерия, но по-малък пробег от BMW iX1?

Smart #3 носи 66 kWh и изминава 455 км, докато BMW iX1 с батерия от 65,2 kWh изминава 516 км. Енергийната консумация решава: 16 срещу 12,6 kWh/100 км.

Как се различава задвижването на BMW iX1 и Smart #3?

BMW iX1 има FWD и 204 к.с.. Smart #3 има RWD и 272 к.с..

Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?

Само Smart #3 — неговата батерия от 66 kWh тогава работи като източник на енергия. BMW iX1 с 65,2 kWh не предлага тази функция.

Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност

Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.