BMW iX1 vs BMW iX2
BMW iX1 води 2 към 1
Най-големи разлики: Разход — BMW iX1 12,6 kWh/100 km, BMW iX2 14,2 kWh/100 km · Багажник — BMW iX1 490 l, BMW iX2 525 l.
BMW iX1
BMW iX1 е SUV от сегмент C в два варианта: eDrive20 с пробег по WLTP 516 km и xDrive30 с мощност 306 к.с.
BMW iX2
BMW iX2 е кросоувър от сегмент C в два варианта: eDrive20 с пробег по WLTP 512 km и xDrive30 с мощност 306 к.с.
Профил спрямо пазара: BMW iX1 срещу BMW iX2
BMW iX1 или BMW iX2 — кой печели къде
BMW iX1 води 2 към 1
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmBMW iX1 +4 km
- Батерия kWhБез разлика
- Разход ↓ kWh/100 kmBMW iX1 −1,6 kWh/100 km
- Мощност к.с.Без разлика
- 0–100 км/ч ↓ sБез разлика
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWБез разлика
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minБез разлика
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lBMW iX2 +35 l
Технически данни: BMW iX1 срещу BMW iX2
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | BMW iX1eDrive20 · моделна година 2026 | BMW iX2eDrive20 | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 516 km | 512 km | BMW +4 km |
| Батерия | 65,2 kWh | 65,2 kWh | Без разлика |
| Разход ↓ | 12,6 kWh/100 km | 14,2 kWh/100 km | BMW −1,6 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 130 kW | 130 kW | Без разлика |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | 29 min | 29 min | Без разлика |
| Пробег за минута зареждане | 12,5 km/min | 12,4 km/min | BMW +0,1 km/min |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 204 к.с. | 204 к.с. | Без разлика |
| 0–100 км/ч ↓ | 8,6 s | 8,6 s | Без разлика |
| Максимална скорост | 170 km/h | 170 km/h | Без разлика |
| Задвижване | FWD | FWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 1885 kg | — |
| Багажник | 490 l | 525 l | BMW +35 l |
| Дължина | — | 4554 mm | — |
| Ширина | — | 1845 mm | — |
| Височина | — | 1560 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2692 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
BMW iX1
BMW iX2
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Други сравнения в този клас: SUV / Кросоувър, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой се зарежда по-бързо?
BMW iX1 приема до 130 kW DC, BMW iX2 до 130 kW. Зареждането от 10 до 80% отнема съответно 29 и 29 мин.
Кой е по-евтин за експлоатация?
BMW iX1 консумира по-малко електричество: 12,6 kWh/100 км срещу 14,2 kWh/100 км в BMW iX2. През 15000 км на година това е разлика от 240 kWh — калкулаторът на тази страница я превръща в пари.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.






