Audi Q4 Sportback e-tron vs Xpeng L03
Audi Q4 Sportback e-tron води 5 към 1
Най-големи разлики: Багажник — Audi Q4 Sportback e-tron 527 l, Xpeng L03 367 l · DC зареждане — Audi Q4 Sportback e-tron 165 kW, Xpeng L03 236 kW · Разход — Audi Q4 Sportback e-tron 13,4 kWh/100 km, Xpeng L03 16 kWh/100 km.
Audi Q4 Sportback e-tron
Audi Q4 Sportback e-tron е SUV coupe от сегмент C, в моделната година 2027 в четири варианта: пробег по WLTP от 451 до 576 km, мощност от 204 до 340 к.с.
Xpeng L03
Xpeng L03 е SUV от сегмент C, в моделната година 2026 в три варианта: пробег по WLTP от 440 до 520 km, мощност от 222 до 431 к.с.
Профил спрямо пазара: Audi Q4 Sportback e-tron срещу Xpeng L03
Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance
Xpeng L03Long Range RWD
Audi Q4 Sportback e-tron или Xpeng L03 — кой печели къде
Audi Q4 Sportback e-tron води 5 към 1
Резултатът не включва показателите, за които липсват данни от едната страна.
Щракнете върху сектор, за да видите само тези показатели. Лентата показва къде стои колата спрямо целия каталог.
- WLTP пробег kmAudi Q4 Sportback e-tron +56 km
- Батерия kWhAudi Q4 Sportback e-tron +5,8 kWh
- Разход ↓ kWh/100 kmAudi Q4 Sportback e-tron −2,6 kWh/100 km
- Мощност к.с.Audi Q4 Sportback e-tron +37 к.с.
- 0–100 км/ч ↓ sБез разлика
- Максимална скорост km/hБез разлика
- DC зареждане kWXpeng L03 +71 kW
- AC зареждане kWБез разлика
- Зареждане ↓ minНяма данни
- Тегло ↓ kgНяма данни
- Багажник lAudi Q4 Sportback e-tron +160 l
Технически данни: Audi Q4 Sportback e-tron срещу Xpeng L03
Удебеляване и подчертаване = по-добра стойност · ↓ = по-малко е по-добре · — = няма данни
| Основни параметри | Audi Q4 Sportback e-trone-tron performance | Xpeng L03Long Range RWD | Разлика |
|---|---|---|---|
| Пробег и енергия | |||
| WLTP пробег | 576 km | 520 km | Audi +56 km |
| Батерия | 77 kWh | 71,2 kWh | Audi +5,8 kWh |
| Разход ↓ | 13,4 kWh/100 km | 16 kWh/100 km | Audi −2,6 kWh/100 km |
| Зареждане | |||
| DC зареждане | 165 kW | 236 kW | Xpeng +71 kW |
| AC зареждане | 11 kW | 11 kW | Без разлика |
| Зареждане 10–80% ↓ | — | 20 min | — |
| Пробег за минута зареждане | — | 18,2 km/min | — |
| Напрежение | — | 400 V | — |
| Динамика и задвижване | |||
| Мощност | 286 к.с. | 249 к.с. | Audi +37 к.с. |
| 0–100 км/ч ↓ | 6,6 s | 6,6 s | Без разлика |
| Максимална скорост | 180 km/h | 180 km/h | Без разлика |
| Задвижване | RWD | RWD | — |
| Практичност | |||
| Тегло ↓ | — | 1940 kg | — |
| Багажник | 527 l | 367 l | Audi +160 l |
| V2L (външно захранване) | Не | Да | само Xpeng |
| Дължина | — | 4650 mm | — |
| Ширина | — | 1920 mm | — |
| Височина | — | 1600 mm | — |
| Разстояние между осите | — | 2850 mm | — |
По-добрата стойност във всеки ред е удебелена и подчертана с цвета на автомобила. Показатели, маркирани ↓ — по-ниските стойности са по-добри. Размерите са показани без определяне на победител.
Калкулатор на разходите за енергия
Audi Q4 Sportback e-tron
Xpeng L03
Сумите са във вашата валута — въведете цените във валутата, която използвате.
Видео ревюта на двата модела
Audi Q4 Sportback e-tron
Xpeng L03
Други сравнения в този клас: SUV, сегмент C
Често задавани въпроси за това сравнение
Кой има по-голям пробег — Audi Q4 Sportback e-tron или Xpeng L03?
Audi Q4 Sportback e-tron стига по-далеч: 576 км WLTP срещу 520 км на Xpeng L03. Това е разлика от 56 км.
Кой може да захранва уреди от контакта (V2L)?
Само Xpeng L03 — неговата батерия от 71,2 kWh тогава работи като източник на енергия. Audi Q4 Sportback e-tron с 77 kWh не предлага тази функция.
Кой има по-голям багажник?
Audi Q4 Sportback e-tron побира повече: 527 л срещу 367 л в Xpeng L03. Разликата е 160 л.
Кой се зарежда по-бързо?
Audi Q4 Sportback e-tron приема до 165 kW DC, Xpeng L03 до 236 kW.
Техническите данни са от официалните материали на производителите и се стараем да ги проверяваме, но производителят може да промени спецификацията без предизвестие и е възможно да има грешки. Потвърдете стойностите при дилър, преди да купите — не носим отговорност за решения, взети въз основа на тези данни. Пълен отказ от отговорност
Пробегът, разходът и теглото посочваме за базова конфигурация: производителите ги хомологират в диапазони, зависими от джантите и оборудването (например 533–592 км), а ние взимаме най-лекия вариант, на най-малките джанти — т.е. най-изгодния. Същият модел на по-големи джанти ще измине по-малко разстояние.




