Polestar 3 vs Volvo EX90

Polestar 3 vyhráva 7 : 0

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Polestar 3 484 l, Volvo EX90 324 l · Max. rýchlosť — Polestar 3 230 km/h, Volvo EX90 180 km/h · Výkon — Polestar 3 544 k, Volvo EX90 456 k.

Polestar 3

Polestar 3 je veľké SUV segmentu E v troch variantoch: dojazd WLTP od 601 do 647 km, výkon od 333 do 680 k.

Volvo EX90

Volvo EX90 je elektrické SUV v triede E, ktoré ponúka tri varianty pohonu s výkonom od 333 koní až po 680 koní.

Profil oproti trhu: Polestar 3 vs Volvo EX90

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Polestar 3 alebo Volvo EX90 — kto vyhráva v čom

Polestar 3 vyhráva 7 : 0

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmPolestar 3 +22 km
    Polestar 3
    647
    Volvo EX90
    625
  • Batéria kWhBez rozdielu
    Polestar 3
    106
    Volvo EX90
    106
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmPolestar 3 −0,4 kWh/100 km
    Polestar 3
    19
    Volvo EX90
    19,4
  • Výkon kPolestar 3 +88 k
    Polestar 3
    544
    Volvo EX90
    456
  • 0–100 km/h ↓ sPolestar 3 −0,8 s
    Polestar 3
    4,7
    Volvo EX90
    5,5
  • Max. rýchlosť km/hPolestar 3 +50 km/h
    Polestar 3
    230
    Volvo EX90
    180
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Polestar 3
    350
    Volvo EX90
    350
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Polestar 3
    11
    Volvo EX90
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez rozdielu
    Polestar 3
    22
    Volvo EX90
    22
  • Hmotnosť ↓ kgPolestar 3 −200 kg
    Polestar 3
    2490
    Volvo EX90
    2690
  • Batožinový priestor lPolestar 3 +160 l
    Polestar 3
    484
    Volvo EX90
    324

Pridať tretie auto

Technické údaje: Polestar 3 vs Volvo EX90

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Polestar 3 vs Volvo EX90
Kľúčové parametre Polestar 3
Dual Motor
Volvo EX90
Twin Motor
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP647 km625 kmPolestar +22 km
Batéria106 kWh106 kWhBez rozdielu
Spotreba ↓19 kWh/100 km19,4 kWh/100 kmPolestar −0,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC350 kW350 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓22 min22 minBez rozdielu
Dojazd na minútu nabíjania20,6 km/min19,9 km/minPolestar +0,7 km/min
Napätie800 V800 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon544 k456 kPolestar +88 k
0–100 km/h ↓4,7 s5,5 sPolestar −0,8 s
Max. rýchlosť230 km/h180 km/hPolestar +50 km/h
PohonAWDAWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓2490 kg2690 kgPolestar −200 kg
Batožinový priestor484 l324 lPolestar +160 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Volvo
Dĺžka4900 mm5037 mmVolvo +137 mm
Šírka—1964 mm—
Výška1622 mm1744 mmVolvo +122 mm
Rázvor2985 mm2985 mmBez rozdielu

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Polestar 3

Náklady na 100 km5,7
Mesačne71
Ročne855

Volvo EX90

Náklady na 100 km5,82
Mesačne73
Ročne873

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Polestar 3

Volvo EX90

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Polestar 3 alebo Volvo EX90?

Polestar 3 jazdí ďalej: 647 km WLTP oproti 625 km u Volvo EX90. Je to rozdiel 22 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Volvo EX90 — jeho batéria s kapacitou 106 kWh potom funguje ako zdroj energie. Polestar 3 s 106 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Polestar 3 ponúka viac: 484 l oproti 324 l v Volvo EX90. Rozdiel je 160 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Polestar 3 prijíma až 350 kW DC, Volvo EX90 až 350 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 22, respektíve 22 minút.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.