Volvo EX90 vs Xpeng G9L

Remíza 5 ku 5

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Volvo EX90 324 l, Xpeng G9L 935 l · Nabíjanie 10–80% — Volvo EX90 22 min, Xpeng G9L 12 min · Nabíjanie DC — Volvo EX90 350 kW, Xpeng G9L 540 kW.

Volvo EX90

Volvo EX90 je elektrické SUV v triede E, ktoré ponúka tri varianty pohonu s výkonom od 333 koní až po 680 koní.

Xpeng G9L

Xpeng G9L je sedemmiestne SUV segmentu E: batéria 110 kWh, dojazd WLTP až 591 km a nabíjanie DC 540 kW.

Profil oproti trhu: Volvo EX90 vs Xpeng G9L

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Volvo EX90 alebo Xpeng G9L — kto vyhráva v čom

Remíza 5 ku 5

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmVolvo EX90 +34 km
    Volvo EX90
    625
    Xpeng G9L
    591
  • Batéria kWhXpeng G9L +4 kWh
    Volvo EX90
    106
    Xpeng G9L
    110
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmVolvo EX90 −1,7 kWh/100 km
    Volvo EX90
    19,4
    Xpeng G9L
    21,1
  • Výkon kVolvo EX90 +89 k
    Volvo EX90
    456
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX90 −1,5 s
    Volvo EX90
    5,5
    Xpeng G9L
    7
  • Max. rýchlosť km/hXpeng G9L +20 km/h
    Volvo EX90
    180
    Xpeng G9L
    200
  • Nabíjanie DC kWXpeng G9L +190 kW
    Volvo EX90
    350
    Xpeng G9L
    540
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Volvo EX90
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Nabíjanie ↓ minXpeng G9L −10 min
    Volvo EX90
    22
    Xpeng G9L
    12
  • Hmotnosť ↓ kgVolvo EX90 −10 kg
    Volvo EX90
    2690
    Xpeng G9L
    2700
  • Batožinový priestor lXpeng G9L +611 l
    Volvo EX90
    324
    Xpeng G9L
    935

Pridať tretie auto

Technické údaje: Volvo EX90 vs Xpeng G9L

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Volvo EX90 vs Xpeng G9L
Kľúčové parametre Volvo EX90
Twin Motor
Xpeng G9L
RWD Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP625 km591 kmVolvo +34 km
Batéria106 kWh110 kWhXpeng +4 kWh
Spotreba ↓19,4 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmVolvo −1,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC350 kW540 kWXpeng +190 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓22 min12 minXpeng −10 min
Dojazd na minútu nabíjania19,9 km/min34,5 km/minXpeng +14,6 km/min
Napätie800 V800 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon456 k367 kVolvo +89 k
0–100 km/h ↓5,5 s7 sVolvo −1,5 s
Max. rýchlosť180 km/h200 km/hXpeng +20 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2690 kg2700 kgVolvo −10 kg
Batožinový priestor324 l935 lXpeng +611 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka5037 mm5120 mmXpeng +83 mm
Šírka1964 mm1999 mmXpeng +35 mm
Výška1744 mm1788 mmXpeng +44 mm
Rázvor2985 mm3100 mmXpeng +115 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Volvo EX90

Náklady na 100 km5,82
Mesačne73
Ročne873

Xpeng G9L

Náklady na 100 km6,33
Mesačne79
Ročne950

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Volvo EX90

Xpeng G9L

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Volvo EX90 alebo Xpeng G9L?

Volvo EX90 jazdí ďalej: 625 km WLTP oproti 591 km u Xpeng G9L. Je to rozdiel 34 km.

Prečo má Xpeng G9L väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Volvo EX90?

Xpeng G9L má kapacitu 110 kWh a jazdí 591 km, zatiaľ čo Volvo EX90 s batériou 106 kWh jazdí 625 km. Rozhoduje spotreba energie: 21,1 oproti 19,4 kWh/100 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Volvo EX90 a Xpeng G9L?

Volvo EX90 má AWD a 456 k. Xpeng G9L má RWD a 367 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Xpeng G9L ponúka viac: 935 l oproti 324 l v Volvo EX90. Rozdiel je 611 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.