Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L

Maserati Grecale Folgore vyhráva 6 : 4

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Maserati Grecale Folgore 150 kW, Xpeng G9L 540 kW · Nabíjanie AC — Maserati Grecale Folgore 22 kW, Xpeng G9L 11 kW · Batožinový priestor — Maserati Grecale Folgore 535 l, Xpeng G9L 935 l.

Maserati Grecale Folgore

Maserati Grecale Folgore je elektrické SUV s pohonom do všetkých kolies, ktoré ponúka dojazd podľa štandardu WLTP 580 kilometrov a výkon 557 koní.

Xpeng G9L

Xpeng G9L je sedemmiestne SUV segmentu E: batéria 110 kWh, dojazd WLTP až 591 km a nabíjanie DC 540 kW.

Profil oproti trhu: Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Maserati Grecale Folgore alebo Xpeng G9L — kto vyhráva v čom

Maserati Grecale Folgore vyhráva 6 : 4

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmXpeng G9L +11 km
    Maserati Grecale Folgore
    580
    Xpeng G9L
    591
  • Batéria kWhXpeng G9L +5 kWh
    Maserati Grecale Folgore
    105
    Xpeng G9L
    110
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmMaserati Grecale Folgore −0,2 kWh/100 km
    Maserati Grecale Folgore
    20,9
    Xpeng G9L
    21,1
  • Výkon kMaserati Grecale Folgore +190 k
    Maserati Grecale Folgore
    557
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sMaserati Grecale Folgore −2,9 s
    Maserati Grecale Folgore
    4,1
    Xpeng G9L
    7
  • Max. rýchlosť km/hMaserati Grecale Folgore +20 km/h
    Maserati Grecale Folgore
    220
    Xpeng G9L
    200
  • Nabíjanie DC kWXpeng G9L +390 kW
    Maserati Grecale Folgore
    150
    Xpeng G9L
    540
  • Nabíjanie AC kWMaserati Grecale Folgore +11 kW
    Maserati Grecale Folgore
    22
    Xpeng G9L
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    Maserati Grecale Folgore
    —
    Xpeng G9L
    12
  • Hmotnosť ↓ kgMaserati Grecale Folgore −145 kg
    Maserati Grecale Folgore
    2555
    Xpeng G9L
    2700
  • Batožinový priestor lXpeng G9L +400 l
    Maserati Grecale Folgore
    535
    Xpeng G9L
    935

Pridať tretie auto

Technické údaje: Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Maserati Grecale Folgore vs Xpeng G9L
Kľúčové parametre Maserati Grecale Folgore
105 kWh AWD
Xpeng G9L
RWD Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP580 km591 kmXpeng +11 km
Batéria105 kWh110 kWhXpeng +5 kWh
Spotreba ↓20,9 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmMaserati −0,2 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC150 kW540 kWXpeng +390 kW
Nabíjanie AC22 kW11 kWMaserati +11 kW
Nabíjanie 10–80% ↓—12 min—
Dojazd na minútu nabíjania—34,5 km/min—
Napätie400 V800 VXpeng +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon557 k367 kMaserati +190 k
0–100 km/h ↓4,1 s7 sMaserati −2,9 s
Max. rýchlosť220 km/h200 km/hMaserati +20 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2555 kg2700 kgMaserati −145 kg
Batožinový priestor535 l935 lXpeng +400 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Xpeng
Dĺžka4865 mm5120 mmXpeng +255 mm
Šírka1948 mm1999 mmXpeng +51 mm
Výška1651 mm1788 mmXpeng +137 mm
Rázvor2903 mm3100 mmXpeng +197 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Maserati Grecale Folgore

Náklady na 100 km6,27
Mesačne78
Ročne941

Xpeng G9L

Náklady na 100 km6,33
Mesačne79
Ročne950

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Maserati Grecale Folgore

Xpeng G9L

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ako sa líšia pohonné systémy Maserati Grecale Folgore a Xpeng G9L?

Maserati Grecale Folgore má AWD a 557 k. Xpeng G9L má RWD a 367 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Xpeng G9L — jeho batéria s kapacitou 110 kWh potom funguje ako zdroj energie. Maserati Grecale Folgore s 105 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — Maserati Grecale Folgore alebo Xpeng G9L?

Maserati Grecale Folgore je silnejší: 557 k oproti 367 k u Xpeng G9L. Rozdiel je 190 k.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Xpeng G9L ponúka viac: 935 l oproti 535 l v Maserati Grecale Folgore. Rozdiel je 400 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.