Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3
Polestar 3 vyhráva 8 : 3
Najväčšie rozdiely: Výkon — Hyundai Ioniq 9 218 k, Polestar 3 544 k · 0–100 km/h — Hyundai Ioniq 9 9,4 s, Polestar 3 4,7 s · Nabíjanie DC — Hyundai Ioniq 9 233 kW, Polestar 3 350 kW.
Hyundai Ioniq 9
Hyundai Ioniq 9 je elektrické SUV v triede E, ktoré ponúka objem batožinového priestoru 338 litrov a tri varianty pohonu s výkonom od 218 koní až po 428 koní.
Polestar 3
Polestar 3 je veľké SUV segmentu E v troch variantoch: dojazd WLTP od 601 do 647 km, výkon od 333 do 680 k.
Profil oproti trhu: Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3
Hyundai Ioniq 9Long Range RWD
Polestar 3Dual Motor
Hyundai Ioniq 9 alebo Polestar 3 — kto vyhráva v čom
Polestar 3 vyhráva 8 : 3
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmPolestar 3 +27 km
- Batéria kWhHyundai Ioniq 9 +4,3 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmHyundai Ioniq 9 −1,7 kWh/100 km
- Výkon kPolestar 3 +326 k
- 0–100 km/h ↓ sPolestar 3 −4,7 s
- Max. rýchlosť km/hPolestar 3 +40 km/h
- Nabíjanie DC kWPolestar 3 +117 kW
- Nabíjanie AC kWPolestar 3 +0,5 kW
- Nabíjanie ↓ minPolestar 3 −2 min
- Hmotnosť ↓ kgHyundai Ioniq 9 −20 kg
- Batožinový priestor lPolestar 3 +146 l
Technické údaje: Hyundai Ioniq 9 vs Polestar 3
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Hyundai Ioniq 9Long Range RWD | Polestar 3Dual Motor | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 620 km | 647 km | Polestar +27 km |
| Batéria | 110,3 kWh | 106 kWh | Hyundai +4,3 kWh |
| Spotreba ↓ | 17,3 kWh/100 km | 19 kWh/100 km | Hyundai −1,7 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 233 kW | 350 kW | Polestar +117 kW |
| Nabíjanie AC | 10,5 kW | 11 kW | Polestar +0,5 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 24 min | 22 min | Polestar −2 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 18,1 km/min | 20,6 km/min | Polestar +2,5 km/min |
| Napätie | 800 V | 800 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 218 k | 544 k | Polestar +326 k |
| 0–100 km/h ↓ | 9,4 s | 4,7 s | Polestar −4,7 s |
| Max. rýchlosť | 190 km/h | 230 km/h | Polestar +40 km/h |
| Pohon | RWD | AWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2470 kg | 2490 kg | Hyundai −20 kg |
| Batožinový priestor | 338 l | 484 l | Polestar +146 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Nie | len Hyundai |
| Dĺžka | 5060 mm | 4900 mm | Hyundai +160 mm |
| Šírka | 1980 mm | — | — |
| Výška | 1790 mm | 1622 mm | Hyundai +168 mm |
| Rázvor | 3130 mm | 2985 mm | Hyundai +145 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Hyundai Ioniq 9
Polestar 3
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Hyundai Ioniq 9
Polestar 3
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Hyundai Ioniq 9 alebo Polestar 3?
Polestar 3 jazdí ďalej: 647 km WLTP oproti 620 km u Hyundai Ioniq 9. Je to rozdiel 27 km.
Prečo má Hyundai Ioniq 9 väčšiu batériu, ale kratší dojazd ako Polestar 3?
Hyundai Ioniq 9 má kapacitu 110,3 kWh a jazdí 620 km, zatiaľ čo Polestar 3 s batériou 106 kWh jazdí 647 km. Rozhoduje spotreba energie: 17,3 oproti 19 kWh/100 km.
Ako sa líšia pohonné systémy Hyundai Ioniq 9 a Polestar 3?
Hyundai Ioniq 9 má RWD a 218 k. Polestar 3 má AWD a 544 k.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Hyundai Ioniq 9 — jeho batéria s kapacitou 110,3 kWh potom funguje ako zdroj energie. Polestar 3 s 106 kWh túto funkciu neposkytuje.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.



