Nissan Leaf vs Renault Scenic

Renault Scenic vyhráva 5 : 3

Najväčšie rozdiely: Batožinový priestor — Nissan Leaf 437 l, Renault Scenic 545 l · Spotreba — Nissan Leaf 13,8 kWh/100 km, Renault Scenic 16,8 kWh/100 km · Batéria — Nissan Leaf 75 kWh, Renault Scenic 89 kWh.

Nissan Leaf

Nissan Leaf tretej generácie je crossover segmentu C, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch: dojazd WLTP od 451 do 622 km.

Renault Scenic

Elektrický SUV v segmente C, ktorý ponúka dva varianty batérií s dojazdom až 642 km podľa štandardu WLTP.

Profil oproti trhu: Nissan Leaf vs Renault Scenic

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Nissan Leaf alebo Renault Scenic — kto vyhráva v čom

Renault Scenic vyhráva 5 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmRenault Scenic +20 km
    Nissan Leaf
    622
    Renault Scenic
    642
  • Batéria kWhRenault Scenic +14 kWh
    Nissan Leaf
    75
    Renault Scenic
    89
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −3 kWh/100 km
    Nissan Leaf
    13,8
    Renault Scenic
    16,8
  • Výkon kRenault Scenic +1 k
    Nissan Leaf
    217
    Renault Scenic
    218
  • 0–100 km/h ↓ sNissan Leaf −0,3 s
    Nissan Leaf
    7,6
    Renault Scenic
    7,9
  • Max. rýchlosť km/hRenault Scenic +10 km/h
    Nissan Leaf
    160
    Renault Scenic
    170
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Nissan Leaf
    150
    Renault Scenic
    150
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Nissan Leaf
    11
    Renault Scenic
    11
  • Hmotnosť ↓ kgNissan Leaf −28 kg
    Nissan Leaf
    1883
    Renault Scenic
    1911
  • Batožinový priestor lRenault Scenic +108 l
    Nissan Leaf
    437
    Renault Scenic
    545

Pridať tretie auto

Technické údaje: Nissan Leaf vs Renault Scenic

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Nissan Leaf vs Renault Scenic
Kľúčové parametre Nissan Leaf
75 kWh
Renault Scenic
Long Range 89 kWh
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP622 km642 kmRenault +20 km
Batéria75 kWh89 kWhRenault +14 kWh
Spotreba ↓13,8 kWh/100 km16,8 kWh/100 kmNissan −3 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC150 kW150 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠30 min 20–80%28 min 15–80%2 min
Dojazd na minútu nabíjania12,4 km/min14,9 km/minRenault +2,5 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon217 k218 kRenault +1 k
0–100 km/h ↓7,6 s7,9 sNissan −0,3 s
Max. rýchlosť160 km/h170 km/hRenault +10 km/h
PohonFWDFWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓1883 kg1911 kgNissan −28 kg
Batožinový priestor437 l545 lRenault +108 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4350 mm4470 mmRenault +120 mm
Šírka1810 mm1864 mmRenault +54 mm
Výška1550 mm1571 mmRenault +21 mm
Rázvor2690 mm2785 mmRenault +95 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Nissan Leaf

Náklady na 100 km4,14
Mesačne52
Ročne621

Renault Scenic

Náklady na 100 km5,04
Mesačne63
Ročne756

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Nissan Leaf

Renault Scenic

Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Nissan Leaf alebo Renault Scenic?

Renault Scenic jazdí ďalej: 642 km WLTP oproti 622 km u Nissan Leaf. Je to rozdiel 20 km.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Renault Scenic ponúka viac: 545 l oproti 437 l v Nissan Leaf. Rozdiel je 108 l.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Nissan Leaf prijíma až 150 kW DC, Renault Scenic až 150 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Nissan Leaf spotrebúva menej elektriny: 13,8 kWh/100 km oproti 16,8 kWh/100 km v Renault Scenic. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 450 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.