Nissan Leaf vs Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3 vyhráva 5 : 3
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Nissan Leaf 150 kW, Volkswagen ID.3 183 kW · Batožinový priestor — Nissan Leaf 437 l, Volkswagen ID.3 385 l · 0–100 km/h — Nissan Leaf 7,6 s, Volkswagen ID.3 7,1 s.
Nissan Leaf
Nissan Leaf tretej generácie je crossover segmentu C, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch: dojazd WLTP od 451 do 622 km.
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3 je hatchback segmentu C, v modelovom roku 2027 v troch verziách Neo: dojazd WLTP od 417 do 630 km, výkon od 170 do 231 k.
Profil oproti trhu: Nissan Leaf vs Volkswagen ID.3
Nissan Leaf75 kWh
Volkswagen ID.3Neo 79 kWh
Nissan Leaf alebo Volkswagen ID.3 — kto vyhráva v čom
Volkswagen ID.3 vyhráva 5 : 3
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmVolkswagen ID.3 +8 km
- Batéria kWhVolkswagen ID.3 +4 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −0,5 kWh/100 km
- Výkon kVolkswagen ID.3 +14 k
- 0–100 km/h ↓ sVolkswagen ID.3 −0,5 s
- Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
- Nabíjanie DC kWVolkswagen ID.3 +33 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgNissan Leaf −83 kg
- Batožinový priestor lNissan Leaf +52 l
Technické údaje: Nissan Leaf vs Volkswagen ID.3
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Nissan Leaf75 kWh | Volkswagen ID.3Neo 79 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 622 km | 630 km | Volkswagen +8 km |
| Batéria | 75 kWh | 79 kWh | Volkswagen +4 kWh |
| Spotreba ↓ | 13,8 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Nissan −0,5 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 150 kW | 183 kW | Volkswagen +33 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie ⚠ | 30 min 20–80% | 29 min 10–80% | 1 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 12,4 km/min | 15,2 km/min | Volkswagen +2,8 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 217 k | 231 k | Volkswagen +14 k |
| 0–100 km/h ↓ | 7,6 s | 7,1 s | Volkswagen −0,5 s |
| Max. rýchlosť | 160 km/h | 160 km/h | Bez rozdielu |
| Pohon | FWD | RWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1883 kg | 1966 kg | Nissan −83 kg |
| Batožinový priestor | 437 l | 385 l | Nissan +52 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4350 mm | 4265 mm | Nissan +85 mm |
| Šírka | 1810 mm | 1809 mm | Nissan +1 mm |
| Výška | 1550 mm | 1554 mm | Volkswagen +4 mm |
| Rázvor | 2690 mm | 2766 mm | Volkswagen +76 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Nissan Leaf
Volkswagen ID.3
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Nissan Leaf
Volkswagen ID.3
Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover / Hatchback, segment C
Nissan Leafvs
Toyota C-HR+
Nissan Leafvs
Kia EV3
Nissan Leafvs
Renault Megane E-Tech
Nissan Leafvs
Xpeng L03
Nissan Leafvs
Kia Niro EV
Nissan Leafvs
Leapmotor B10
Nissan Leafvs
Nissan Leafvs
MG S5 EV
Nissan Leafvs
BYD Atto 3
Nissan Leafvs
Škoda Elroq
Nissan Leafvs
Audi Q4 Sportback e-tron
Volkswagen ID.3vs
Kia EV4
Volkswagen ID.3vs
MG 4
Volkswagen ID.3vs
Tesla Model 3
Volkswagen ID.3vs
Cupra Born
Volkswagen ID.3vs
Audi A2 e-tronČasto kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ako sa líšia pohonné systémy Nissan Leaf a Volkswagen ID.3?
Nissan Leaf má FWD a 217 k. Volkswagen ID.3 má RWD a 231 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Nissan Leaf ponúka viac: 437 l oproti 385 l v Volkswagen ID.3. Rozdiel je 52 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Nissan Leaf prijíma až 150 kW DC, Volkswagen ID.3 až 183 kW.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Nissan Leaf spotrebúva menej elektriny: 13,8 kWh/100 km oproti 14,3 kWh/100 km v Volkswagen ID.3. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 75 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.