MG S5 EV vs Nissan Leaf
MG S5 EV vyhráva 5 : 4
Najväčšie rozdiely: Dojazd WLTP — MG S5 EV 480 km, Nissan Leaf 622 km · 0–100 km/h — MG S5 EV 6,3 s, Nissan Leaf 7,6 s · Max. rýchlosť — MG S5 EV 190 km/h, Nissan Leaf 160 km/h.
MG S5 EV
MG S5 EV je elektrické SUV v triede C, ktoré ponúka dva varianty pohonu zadných kolies (RWD) s rôznou kapacitou batérie a výkonom motora.
Nissan Leaf
Nissan Leaf tretej generácie je crossover segmentu C, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch: dojazd WLTP od 451 do 622 km.
Profil oproti trhu: MG S5 EV vs Nissan Leaf
MG S5 EVLong Range
Nissan Leaf75 kWh
MG S5 EV alebo Nissan Leaf — kto vyhráva v čom
MG S5 EV vyhráva 5 : 4
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmNissan Leaf +142 km
- Batéria kWhNissan Leaf +11 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmNissan Leaf −1,7 kWh/100 km
- Výkon kMG S5 EV +14 k
- 0–100 km/h ↓ sMG S5 EV −1,3 s
- Max. rýchlosť km/hMG S5 EV +30 km/h
- Nabíjanie DC kWNissan Leaf +11 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Hmotnosť ↓ kgMG S5 EV −203 kg
- Batožinový priestor lMG S5 EV +16 l
Technické údaje: MG S5 EV vs Nissan Leaf
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | MG S5 EVLong Range | Nissan Leaf75 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 480 km | 622 km | Nissan +142 km |
| Batéria | 64 kWh | 75 kWh | Nissan +11 kWh |
| Spotreba ↓ | 15,5 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km | Nissan −1,7 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 139 kW | 150 kW | Nissan +11 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie ⚠ | 28 min 10–80% | 30 min 20–80% | 2 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 12 km/min | 12,4 km/min | Nissan +0,4 km/min |
| Napätie | 400 V | 400 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 231 k | 217 k | MG +14 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,3 s | 7,6 s | MG −1,3 s |
| Max. rýchlosť | 190 km/h | 160 km/h | MG +30 km/h |
| Pohon | RWD | FWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1680 kg | 1883 kg | MG −203 kg |
| Batožinový priestor | 453 l | 437 l | MG +16 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4476 mm | 4350 mm | MG +126 mm |
| Šírka | 1849 mm | 1810 mm | MG +39 mm |
| Výška | 1621 mm | 1550 mm | MG +71 mm |
| Rázvor | 2730 mm | 2690 mm | MG +40 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
MG S5 EV
Nissan Leaf
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Nissan Leaf
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment C
MG S5 EVvs
BMW iX1
MG S5 EVvs
Renault Megane E-Tech
MG S5 EVvs
Škoda Elroq
MG S5 EVvs
Audi Q4 Sportback e-tron
Nissan Leafvs
Toyota C-HR+
Nissan Leafvs
Kia EV3
Nissan Leafvs
Renault Megane E-Tech
Nissan Leafvs
Xpeng L03
Nissan Leafvs
Kia Niro EV
Nissan Leafvs
Leapmotor B10
Nissan Leafvs
Nissan Leafvs
BYD Atto 3
Nissan Leafvs
Volkswagen ID.3
Nissan Leafvs
Škoda Elroq
Nissan Leafvs
Audi Q4 Sportback e-tronČasto kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — MG S5 EV alebo Nissan Leaf?
Nissan Leaf jazdí ďalej: 622 km WLTP oproti 480 km u MG S5 EV. Je to rozdiel 142 km.
Ako sa líšia pohonné systémy MG S5 EV a Nissan Leaf?
MG S5 EV má RWD a 231 k. Nissan Leaf má FWD a 217 k.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
MG S5 EV prijíma až 139 kW DC, Nissan Leaf až 150 kW.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Nissan Leaf spotrebúva menej elektriny: 13,8 kWh/100 km oproti 15,5 kWh/100 km v MG S5 EV. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 255 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.