Lancia Gamma vs Volvo EX40

Remíza 5 ku 5

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — Lancia Gamma 7 kW, Volvo EX40 11 kW · Batožinový priestor — Lancia Gamma 560 l, Volvo EX40 410 l · Dojazd WLTP — Lancia Gamma 741 km, Volvo EX40 574 km.

Lancia Gamma

Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.

Volvo EX40

Volvo EX40 je crossover v segmente C, ktorý sa ponúka v štyroch variantoch pohonu, s dojazdom až 574 kilometrov a akceleráciou z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy.

Profil oproti trhu: Lancia Gamma vs Volvo EX40

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Lancia Gamma alebo Volvo EX40 — kto vyhráva v čom

Remíza 5 ku 5

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmLancia Gamma +167 km
    Lancia Gamma
    741
    Volvo EX40
    574
  • Batéria kWhLancia Gamma +15,2 kWh
    Lancia Gamma
    97,2
    Volvo EX40
    82
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,4 kWh/100 km
    Lancia Gamma
    16,2
    Volvo EX40
    16,6
  • Výkon kVolvo EX40 +7 k
    Lancia Gamma
    245
    Volvo EX40
    252
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX40 −0,5 s
    Lancia Gamma
    7,8
    Volvo EX40
    7,3
  • Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +10 km/h
    Lancia Gamma
    190
    Volvo EX40
    180
  • Nabíjanie DC kWVolvo EX40 +40 kW
    Lancia Gamma
    160
    Volvo EX40
    200
  • Nabíjanie AC kWVolvo EX40 +4 kW
    Lancia Gamma
    7
    Volvo EX40
    11
  • Hmotnosť ↓ kgVolvo EX40 −135 kg
    Lancia Gamma
    2135
    Volvo EX40
    2000
  • Batožinový priestor lLancia Gamma +150 l
    Lancia Gamma
    560
    Volvo EX40
    410

Pridať tretie auto

Technické údaje: Lancia Gamma vs Volvo EX40

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Lancia Gamma vs Volvo EX40
Kľúčové parametre Lancia Gamma
Long Range
Volvo EX40
Single Motor Extended Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP741 km574 kmLancia +167 km
Batéria97,2 kWh82 kWhLancia +15,2 kWh
Spotreba ↓16,2 kWh/100 km16,6 kWh/100 kmLancia −0,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC160 kW200 kWVolvo +40 kW
Nabíjanie AC7 kW11 kWVolvo +4 kW
Nabíjanie ⚠27 min 20–80%28 min 10–80%1 min
Dojazd na minútu nabíjania16,5 km/min14,3 km/minLancia +2,2 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon245 k252 kVolvo +7 k
0–100 km/h ↓7,8 s7,3 sVolvo −0,5 s
Max. rýchlosť190 km/h180 km/hLancia +10 km/h
PohonFWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2135 kg2000 kgVolvo −135 kg
Batožinový priestor560 l410 lLancia +150 l
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen Lancia
Dĺžka4672 mm4440 mmLancia +232 mm
Šírka1898 mm1873 mmLancia +25 mm
Výška1664 mm1647 mmLancia +17 mm
Rázvor2791 mm2702 mmLancia +89 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Lancia Gamma

Náklady na 100 km4,86
Mesačne61
Ročne729

Volvo EX40

Náklady na 100 km4,98
Mesačne62
Ročne747

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Lancia Gamma

Volvo EX40

Ďalšie porovnania v tejto triede: Crossover, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Lancia Gamma alebo Volvo EX40?

Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 574 km u Volvo EX40. Je to rozdiel 167 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Lancia Gamma a Volvo EX40?

Lancia Gamma má FWD a 245 k. Volvo EX40 má RWD a 252 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Lancia Gamma — jeho batéria s kapacitou 97,2 kWh potom funguje ako zdroj energie. Volvo EX40 s 82 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý má väčší batožinový priestor?

Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 410 l v Volvo EX40. Rozdiel je 150 l.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.