Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Remíza 3 ku 3
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — Ford Explorer 183 kW, Ford Mustang Mach-E 150 kW · Batéria — Ford Explorer 79 kWh, Ford Mustang Mach-E 88 kWh · Spotreba — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Ford Mustang Mach-E 14,3 kWh/100 km.
Ford Explorer
Ford Explorer je SUV segmentu D, v modelovom roku 2027 v troch variantoch: dojazd WLTP od 444 do 602 km, výkon od 190 do 340 k.
Ford Mustang Mach-E
Ford Mustang Mach-E je SUV segmentu D, v modelovom roku 2026 v štyroch variantoch: dojazd WLTP od 470 do 615 km, výkon od 268 do 487 k.
Profil oproti trhu: Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Ford ExplorerExtended Range RWD · modelový rok 2027
Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modelový rok 2026
Ford Explorer alebo Ford Mustang Mach-E — kto vyhráva v čom
Remíza 3 ku 3
Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmFord Mustang Mach-E +13 km
- Batéria kWhFord Mustang Mach-E +9 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmFord Explorer −1,2 kWh/100 km
- Výkon kFord Explorer +10 k
- 0–100 km/h ↓ sFord Mustang Mach-E −0,3 s
- Max. rýchlosť km/hBez rozdielu
- Nabíjanie DC kWFord Explorer +33 kW
- Nabíjanie AC kWBez údajov
- Nabíjanie ↓ minBez údajov
- Hmotnosť ↓ kgBez údajov
- Batožinový priestor lBez údajov
Technické údaje: Ford Explorer vs Ford Mustang Mach-E
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | Ford ExplorerExtended Range RWD · modelový rok 2027 | Ford Mustang Mach-EExtended Range RWD · modelový rok 2026 | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 602 km | 615 km | Ford +13 km |
| Batéria | 79 kWh | 88 kWh | Ford +9 kWh |
| Spotreba ↓ | 13,1 kWh/100 km | 14,3 kWh/100 km | Ford −1,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 183 kW | 150 kW | Ford +33 kW |
| Nabíjanie AC | — | — | — |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | — | — | — |
| Dojazd na minútu nabíjania | — | — | — |
| Napätie | — | — | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 286 k | 276 k | Ford +10 k |
| 0–100 km/h ↓ | 6,4 s | 6,1 s | Ford −0,3 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 180 km/h | Bez rozdielu |
| Pohon | RWD | RWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | — | 2086 kg | — |
| Batožinový priestor | — | — | — |
| Dĺžka | — | — | — |
| Šírka | — | — | — |
| Výška | — | — | — |
| Rázvor | — | — | — |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
Ford Explorer
Ford Mustang Mach-E
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Ford Mustang Mach-E
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — Ford Explorer alebo Ford Mustang Mach-E?
Ford Mustang Mach-E jazdí ďalej: 615 km WLTP oproti 602 km u Ford Explorer. Je to rozdiel 13 km.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
Ford Explorer prijíma až 183 kW DC, Ford Mustang Mach-E až 150 kW.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Ford Explorer spotrebúva menej elektriny: 13,1 kWh/100 km oproti 14,3 kWh/100 km v Ford Mustang Mach-E. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 180 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





