Ford Explorer vs Polestar 4

Polestar 4 vyhráva 4 : 3

Najväčšie rozdiely: Spotreba — Ford Explorer 13,1 kWh/100 km, Polestar 4 17,8 kWh/100 km · Batéria — Ford Explorer 79 kWh, Polestar 4 94 kWh · Max. rýchlosť — Ford Explorer 180 km/h, Polestar 4 200 km/h.

Ford Explorer

Ford Explorer je SUV segmentu D, v modelovom roku 2027 v troch variantoch: dojazd WLTP od 444 do 602 km, výkon od 190 do 340 k.

Polestar 4

Polestar 4 je SUV segmentu D, ktorý ponúka vysoký výkon vo verzii s dvojitým motorom a dlhý dojazd v konfigurácii s jedným motorom.

Profil oproti trhu: Ford Explorer vs Polestar 4

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Ford Explorer alebo Polestar 4 — kto vyhráva v čom

Polestar 4 vyhráva 4 : 3

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmPolestar 4 +18 km
    Ford Explorer
    602
    Polestar 4
    620
  • Batéria kWhPolestar 4 +15 kWh
    Ford Explorer
    79
    Polestar 4
    94
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmFord Explorer −4,7 kWh/100 km
    Ford Explorer
    13,1
    Polestar 4
    17,8
  • Výkon kFord Explorer +14 k
    Ford Explorer
    286
    Polestar 4
    272
  • 0–100 km/h ↓ sFord Explorer −0,7 s
    Ford Explorer
    6,4
    Polestar 4
    7,1
  • Max. rýchlosť km/hPolestar 4 +20 km/h
    Ford Explorer
    180
    Polestar 4
    200
  • Nabíjanie DC kWPolestar 4 +17 kW
    Ford Explorer
    183
    Polestar 4
    200
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Ford Explorer
    —
    Polestar 4
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    Ford Explorer
    —
    Polestar 4
    30
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    Ford Explorer
    —
    Polestar 4
    2230
  • Batožinový priestor lBez údajov
    Ford Explorer
    —
    Polestar 4
    526

Pridať tretie auto

Technické údaje: Ford Explorer vs Polestar 4

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Ford Explorer vs Polestar 4
Kľúčové parametre Ford Explorer
Extended Range RWD · modelový rok 2027
Polestar 4
Rear Motor
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP602 km620 kmPolestar +18 km
Batéria79 kWh94 kWhPolestar +15 kWh
Spotreba ↓13,1 kWh/100 km17,8 kWh/100 kmFord −4,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC183 kW200 kWPolestar +17 kW
Nabíjanie AC—11 kW—
Nabíjanie 10–80% ↓—30 min—
Dojazd na minútu nabíjania—14,5 km/min—
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon286 k272 kFord +14 k
0–100 km/h ↓6,4 s7,1 sFord −0,7 s
Max. rýchlosť180 km/h200 km/hPolestar +20 km/h
PohonRWDRWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓—2230 kg—
Batožinový priestor—526 l—
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Polestar
Dĺžka—4839 mm—
Šírka—2008 mm—
Výška—1544 mm—
Rázvor—2999 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Ford Explorer

Náklady na 100 km3,93
Mesačne49
Ročne589

Polestar 4

Náklady na 100 km5,34
Mesačne67
Ročne801

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Ford Explorer

Polestar 4

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Ford Explorer alebo Polestar 4?

Polestar 4 jazdí ďalej: 620 km WLTP oproti 602 km u Ford Explorer. Je to rozdiel 18 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Polestar 4 — jeho batéria s kapacitou 94 kWh potom funguje ako zdroj energie. Ford Explorer s 79 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Ford Explorer prijíma až 183 kW DC, Polestar 4 až 200 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Ford Explorer spotrebúva menej elektriny: 13,1 kWh/100 km oproti 17,8 kWh/100 km v Polestar 4. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 705 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.