BMW iX4 vs Ford Explorer

BMW iX4 vyhráva 6 : 1

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, Ford Explorer 183 kW · Výkon — BMW iX4 469 k, Ford Explorer 286 k · Batéria — BMW iX4 108,7 kWh, Ford Explorer 79 kWh.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

Ford Explorer

Ford Explorer je SUV segmentu D, v modelovom roku 2027 v troch variantoch: dojazd WLTP od 444 do 602 km, výkon od 190 do 340 k.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Ford Explorer

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo Ford Explorer — kto vyhráva v čom

BMW iX4 vyhráva 6 : 1

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +226 km
    BMW iX4
    828
    Ford Explorer
    602
  • Batéria kWhBMW iX4 +29,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Ford Explorer
    79
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmFord Explorer −2,6 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Ford Explorer
    13,1
  • Výkon kBMW iX4 +183 k
    BMW iX4
    469
    Ford Explorer
    286
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,5 s
    BMW iX4
    4,9
    Ford Explorer
    6,4
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    Ford Explorer
    180
  • Nabíjanie DC kWBMW iX4 +217 kW
    BMW iX4
    400
    Ford Explorer
    183
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    BMW iX4
    11
    Ford Explorer
    —
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    BMW iX4
    21
    Ford Explorer
    —
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    BMW iX4
    2305
    Ford Explorer
    —
  • Batožinový priestor lBez údajov
    BMW iX4
    490
    Ford Explorer
    —

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Ford Explorer

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs Ford Explorer
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
Ford Explorer
Extended Range RWD · modelový rok 2027
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km602 kmBMW +226 km
Batéria108,7 kWh79 kWhBMW +29,7 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km13,1 kWh/100 kmFord −2,6 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW183 kWBMW +217 kW
Nabíjanie AC11 kW——
Nabíjanie 10–80% ↓21 min——
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min——
Napätie800 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k286 kBMW +183 k
0–100 km/h ↓4,9 s6,4 sBMW −1,5 s
Max. rýchlosť210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg——
Batožinový priestor490 l——
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen BMW
Dĺžka4782 mm——
Šírka1895 mm——
Výška1595 mm——
Rázvor2897 mm——

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

Ford Explorer

Náklady na 100 km3,93
Mesačne49
Ročne589

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

Ford Explorer

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Ford Explorer?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 602 km u Ford Explorer. Je to rozdiel 226 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a Ford Explorer?

BMW iX4 má AWD a 469 k. Ford Explorer má RWD a 286 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len BMW iX4 — jeho batéria s kapacitou 108,7 kWh potom funguje ako zdroj energie. Ford Explorer s 79 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo Ford Explorer?

BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 286 k u Ford Explorer. Rozdiel je 183 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.