BMW iX4 vs Ford Mustang Mach-E

BMW iX4 vyhráva 6 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, Ford Mustang Mach-E 150 kW · Výkon — BMW iX4 469 k, Ford Mustang Mach-E 276 k · Dojazd WLTP — BMW iX4 828 km, Ford Mustang Mach-E 615 km.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E je SUV segmentu D, v modelovom roku 2026 v štyroch variantoch: dojazd WLTP od 470 do 615 km, výkon od 268 do 487 k.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Ford Mustang Mach-E

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo Ford Mustang Mach-E — kto vyhráva v čom

BMW iX4 vyhráva 6 : 2

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +213 km
    BMW iX4
    828
    Ford Mustang Mach-E
    615
  • Batéria kWhBMW iX4 +20,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Ford Mustang Mach-E
    88
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmFord Mustang Mach-E −1,4 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Ford Mustang Mach-E
    14,3
  • Výkon kBMW iX4 +193 k
    BMW iX4
    469
    Ford Mustang Mach-E
    276
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,2 s
    BMW iX4
    4,9
    Ford Mustang Mach-E
    6,1
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +30 km/h
    BMW iX4
    210
    Ford Mustang Mach-E
    180
  • Nabíjanie DC kWBMW iX4 +250 kW
    BMW iX4
    400
    Ford Mustang Mach-E
    150
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    BMW iX4
    11
    Ford Mustang Mach-E
    —
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    BMW iX4
    21
    Ford Mustang Mach-E
    —
  • Hmotnosť ↓ kgFord Mustang Mach-E −219 kg
    BMW iX4
    2305
    Ford Mustang Mach-E
    2086
  • Batožinový priestor lBez údajov
    BMW iX4
    490
    Ford Mustang Mach-E
    —

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Ford Mustang Mach-E

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs Ford Mustang Mach-E
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
Ford Mustang Mach-E
Extended Range RWD · modelový rok 2026
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km615 kmBMW +213 km
Batéria108,7 kWh88 kWhBMW +20,7 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km14,3 kWh/100 kmFord −1,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW150 kWBMW +250 kW
Nabíjanie AC11 kW——
Nabíjanie 10–80% ↓21 min——
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min——
Napätie800 V——
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k276 kBMW +193 k
0–100 km/h ↓4,9 s6,1 sBMW −1,2 s
Max. rýchlosť210 km/h180 km/hBMW +30 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg2086 kgFord −219 kg
Batožinový priestor490 l——
V2L (externé napájanie)ÁnoNielen BMW
Dĺžka4782 mm——
Šírka1895 mm——
Výška1595 mm——
Rázvor2897 mm——

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

Ford Mustang Mach-E

Náklady na 100 km4,29
Mesačne54
Ročne644

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

Ford Mustang Mach-E

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Ford Mustang Mach-E?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 615 km u Ford Mustang Mach-E. Je to rozdiel 213 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a Ford Mustang Mach-E?

BMW iX4 má AWD a 469 k. Ford Mustang Mach-E má RWD a 276 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len BMW iX4 — jeho batéria s kapacitou 108,7 kWh potom funguje ako zdroj energie. Ford Mustang Mach-E s 88 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo Ford Mustang Mach-E?

BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 276 k u Ford Mustang Mach-E. Rozdiel je 193 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.