Ford Mustang Mach-E vs Toyota bZ4X

Ford Mustang Mach-E vyhráva 5 : 2

Najväčšie rozdiely: Batéria — Ford Mustang Mach-E 88 kWh, Toyota bZ4X 69 kWh · Výkon — Ford Mustang Mach-E 276 k, Toyota bZ4X 224 k · 0–100 km/h — Ford Mustang Mach-E 6,1 s, Toyota bZ4X 7,4 s.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E je SUV segmentu D, v modelovom roku 2026 v štyroch variantoch: dojazd WLTP od 470 do 615 km, výkon od 268 do 487 k.

Toyota bZ4X

Toyota bZ4X je SUV vozidlo triedy D, ktoré ponúka varianty s pohonom predných alebo oboch kolies a batérie s rôznymi kapacitami.

Profil oproti trhu: Ford Mustang Mach-E vs Toyota bZ4X

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Ford Mustang Mach-E alebo Toyota bZ4X — kto vyhráva v čom

Ford Mustang Mach-E vyhráva 5 : 2

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmFord Mustang Mach-E +46 km
    Ford Mustang Mach-E
    615
    Toyota bZ4X
    569
  • Batéria kWhFord Mustang Mach-E +19 kWh
    Ford Mustang Mach-E
    88
    Toyota bZ4X
    69
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmToyota bZ4X −0,4 kWh/100 km
    Ford Mustang Mach-E
    14,3
    Toyota bZ4X
    13,9
  • Výkon kFord Mustang Mach-E +52 k
    Ford Mustang Mach-E
    276
    Toyota bZ4X
    224
  • 0–100 km/h ↓ sFord Mustang Mach-E −1,3 s
    Ford Mustang Mach-E
    6,1
    Toyota bZ4X
    7,4
  • Max. rýchlosť km/hFord Mustang Mach-E +20 km/h
    Ford Mustang Mach-E
    180
    Toyota bZ4X
    160
  • Nabíjanie DC kWBez rozdielu
    Ford Mustang Mach-E
    150
    Toyota bZ4X
    150
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    Ford Mustang Mach-E
    —
    Toyota bZ4X
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    Ford Mustang Mach-E
    —
    Toyota bZ4X
    28
  • Hmotnosť ↓ kgToyota bZ4X −156 kg
    Ford Mustang Mach-E
    2086
    Toyota bZ4X
    1930
  • Batožinový priestor lBez údajov
    Ford Mustang Mach-E
    —
    Toyota bZ4X
    452

Pridať tretie auto

Technické údaje: Ford Mustang Mach-E vs Toyota bZ4X

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Ford Mustang Mach-E vs Toyota bZ4X
Kľúčové parametre Ford Mustang Mach-E
Extended Range RWD · modelový rok 2026
Toyota bZ4X
FWD 73.1 kWh
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP615 km569 kmFord +46 km
Batéria88 kWh69 kWhFord +19 kWh
Spotreba ↓14,3 kWh/100 km13,9 kWh/100 kmToyota −0,4 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC150 kW150 kWBez rozdielu
Nabíjanie AC—11 kW—
Nabíjanie 10–80% ↓—28 min—
Dojazd na minútu nabíjania—14,2 km/min—
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon276 k224 kFord +52 k
0–100 km/h ↓6,1 s7,4 sFord −1,3 s
Max. rýchlosť180 km/h160 km/hFord +20 km/h
PohonRWDFWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2086 kg1930 kgToyota −156 kg
Batožinový priestor—452 l—
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Toyota
Dĺžka—4690 mm—
Šírka—1860 mm—
Výška—1650 mm—
Rázvor—2850 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Ford Mustang Mach-E

Náklady na 100 km4,29
Mesačne54
Ročne644

Toyota bZ4X

Náklady na 100 km4,17
Mesačne52
Ročne626

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Ford Mustang Mach-E

Toyota bZ4X

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Ford Mustang Mach-E alebo Toyota bZ4X?

Ford Mustang Mach-E jazdí ďalej: 615 km WLTP oproti 569 km u Toyota bZ4X. Je to rozdiel 46 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Ford Mustang Mach-E a Toyota bZ4X?

Ford Mustang Mach-E má RWD a 276 k. Toyota bZ4X má FWD a 224 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Toyota bZ4X — jeho batéria s kapacitou 69 kWh potom funguje ako zdroj energie. Ford Mustang Mach-E s 88 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Ford Mustang Mach-E prijíma až 150 kW DC, Toyota bZ4X až 150 kW.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.