Changan Deepal S05 vs Peugeot E-3008

Changan Deepal S05 vyhráva 6 : 3

Najväčšie rozdiely: Dojazd WLTP — Changan Deepal S05 488 km, Peugeot E-3008 698 km · Batéria — Changan Deepal S05 68,8 kWh, Peugeot E-3008 96,9 kWh · Nabíjanie DC — Changan Deepal S05 200 kW, Peugeot E-3008 160 kW.

Changan Deepal S05

Changan Deepal S05 je SUV segmentu C, v modelovom roku 2026 v dvoch variantoch: RWD Max s dojazdom WLTP 488 km a AWD Max s výkonom 435 k.

Peugeot E-3008

Peugeot E-3008 je SUV segmentu C, v modelovom roku 2026 v troch variantoch: dojazd WLTP od 497 do 698 km, výkon od 213 do 325 k.

Profil oproti trhu: Changan Deepal S05 vs Peugeot E-3008

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Changan Deepal S05 alebo Peugeot E-3008 — kto vyhráva v čom

Changan Deepal S05 vyhráva 6 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmPeugeot E-3008 +210 km
    Changan Deepal S05
    488
    Peugeot E-3008
    698
  • Batéria kWhPeugeot E-3008 +28,1 kWh
    Changan Deepal S05
    68,8
    Peugeot E-3008
    96,9
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmChangan Deepal S05 −1,2 kWh/100 km
    Changan Deepal S05
    15,9
    Peugeot E-3008
    17,1
  • Výkon kChangan Deepal S05 +41 k
    Changan Deepal S05
    272
    Peugeot E-3008
    231
  • 0–100 km/h ↓ sChangan Deepal S05 −1,2 s
    Changan Deepal S05
    7,5
    Peugeot E-3008
    8,7
  • Max. rýchlosť km/hChangan Deepal S05 +10 km/h
    Changan Deepal S05
    180
    Peugeot E-3008
    170
  • Nabíjanie DC kWChangan Deepal S05 +40 kW
    Changan Deepal S05
    200
    Peugeot E-3008
    160
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Changan Deepal S05
    11
    Peugeot E-3008
    11
  • Hmotnosť ↓ kgChangan Deepal S05 −226 kg
    Changan Deepal S05
    1940
    Peugeot E-3008
    2166
  • Batožinový priestor lPeugeot E-3008 +28 l
    Changan Deepal S05
    492
    Peugeot E-3008
    520

Pridať tretie auto

Technické údaje: Changan Deepal S05 vs Peugeot E-3008

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Changan Deepal S05 vs Peugeot E-3008
Kľúčové parametre Changan Deepal S05
RWD Max
Peugeot E-3008
230 Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP488 km698 kmPeugeot +210 km
Batéria68,8 kWh96,9 kWhPeugeot +28,1 kWh
Spotreba ↓15,9 kWh/100 km17,1 kWh/100 kmChangan −1,2 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC200 kW160 kWChangan +40 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie ⚠23 min 10–80%27 min 20–80%4 min
Dojazd na minútu nabíjania14,9 km/min15,5 km/minPeugeot +0,6 km/min
Napätie400 V400 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon272 k231 kChangan +41 k
0–100 km/h ↓7,5 s8,7 sChangan −1,2 s
Max. rýchlosť180 km/h170 km/hChangan +10 km/h
PohonRWDFWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓1940 kg2166 kgChangan −226 kg
Batožinový priestor492 l520 lPeugeot +28 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4598 mm4542 mmChangan +56 mm
Šírka1900 mm1895 mmChangan +5 mm
Výška1600 mm1641 mmPeugeot +41 mm
Rázvor2880 mm2739 mmChangan +141 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Changan Deepal S05

Náklady na 100 km4,77
Mesačne60
Ročne716

Peugeot E-3008

Náklady na 100 km5,13
Mesačne64
Ročne770

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Changan Deepal S05

Peugeot E-3008

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment C

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Changan Deepal S05 alebo Peugeot E-3008?

Peugeot E-3008 jazdí ďalej: 698 km WLTP oproti 488 km u Changan Deepal S05. Je to rozdiel 210 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Changan Deepal S05 a Peugeot E-3008?

Changan Deepal S05 má RWD a 272 k. Peugeot E-3008 má FWD a 231 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

Changan Deepal S05 prijíma až 200 kW DC, Peugeot E-3008 až 160 kW.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

Changan Deepal S05 spotrebúva menej elektriny: 15,9 kWh/100 km oproti 17,1 kWh/100 km v Peugeot E-3008. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 180 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.