BYD Sealion 7 vs Voyah Courage

BYD Sealion 7 vyhráva 8 : 2

Najväčšie rozdiely: Výkon — BYD Sealion 7 530 k, Voyah Courage 292 k · 0–100 km/h — BYD Sealion 7 4,5 s, Voyah Courage 6,8 s · Nabíjanie 10–80% — BYD Sealion 7 24 min, Voyah Courage 32 min.

BYD Sealion 7

BYD Sealion 7 je SUV segmentu D v troch variantoch: dojazd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.

Voyah Courage

Voyah Courage je SUV patriaci do triedy D, ktorý ponúka pohon všetkých kolies alebo len zadných kolies a má dojazd podľa štandardu WLTP až 476 kilometrov.

Profil oproti trhu: BYD Sealion 7 vs Voyah Courage

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BYD Sealion 7 alebo Voyah Courage — kto vyhráva v čom

BYD Sealion 7 vyhráva 8 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBYD Sealion 7 +26 km
    BYD Sealion 7
    502
    Voyah Courage
    476
  • Batéria kWhBYD Sealion 7 +11,3 kWh
    BYD Sealion 7
    91,3
    Voyah Courage
    80
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −0,7 kWh/100 km
    BYD Sealion 7
    18,2
    Voyah Courage
    18,9
  • Výkon kBYD Sealion 7 +238 k
    BYD Sealion 7
    530
    Voyah Courage
    292
  • 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −2,3 s
    BYD Sealion 7
    4,5
    Voyah Courage
    6,8
  • Max. rýchlosť km/hBYD Sealion 7 +15 km/h
    BYD Sealion 7
    215
    Voyah Courage
    200
  • Nabíjanie DC kWBYD Sealion 7 +30 kW
    BYD Sealion 7
    230
    Voyah Courage
    200
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BYD Sealion 7
    11
    Voyah Courage
    11
  • Nabíjanie ↓ minBYD Sealion 7 −8 min
    BYD Sealion 7
    24
    Voyah Courage
    32
  • Hmotnosť ↓ kgVoyah Courage −292 kg
    BYD Sealion 7
    2435
    Voyah Courage
    2143
  • Batožinový priestor lVoyah Courage +7 l
    BYD Sealion 7
    520
    Voyah Courage
    527

Pridať tretie auto

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs Voyah Courage

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BYD Sealion 7 vs Voyah Courage
Kľúčové parametre BYD Sealion 7
Excellence AWD
Voyah Courage
RWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP502 km476 kmBYD +26 km
Batéria91,3 kWh80 kWhBYD +11,3 kWh
Spotreba ↓18,2 kWh/100 km18,9 kWh/100 kmBYD −0,7 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC230 kW200 kWBYD +30 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓24 min32 minBYD −8 min
Dojazd na minútu nabíjania14,6 km/min10,4 km/minBYD +4,2 km/min
Napätie—400 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon530 k292 kBYD +238 k
0–100 km/h ↓4,5 s6,8 sBYD −2,3 s
Max. rýchlosť215 km/h200 km/hBYD +15 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2435 kg2143 kgVoyah −292 kg
Batožinový priestor520 l527 lVoyah +7 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Voyah
Dĺžka4830 mm4725 mmBYD +105 mm
Šírka—1900 mm—
Výška—1650 mm—
Rázvor2930 mm2900 mmBYD +30 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BYD Sealion 7

Náklady na 100 km5,46
Mesačne68
Ročne819

Voyah Courage

Náklady na 100 km5,67
Mesačne71
Ročne850

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BYD Sealion 7

Voyah Courage

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BYD Sealion 7 alebo Voyah Courage?

BYD Sealion 7 jazdí ďalej: 502 km WLTP oproti 476 km u Voyah Courage. Je to rozdiel 26 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BYD Sealion 7 a Voyah Courage?

BYD Sealion 7 má AWD a 530 k. Voyah Courage má RWD a 292 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Voyah Courage — jeho batéria s kapacitou 80 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Sealion 7 s 91,3 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — BYD Sealion 7 alebo Voyah Courage?

BYD Sealion 7 je silnejší: 530 k oproti 292 k u Voyah Courage. Rozdiel je 238 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.