BMW iX4 vs Voyah Courage

BMW iX4 vyhráva 8 : 2

Najväčšie rozdiely: Nabíjanie DC — BMW iX4 400 kW, Voyah Courage 200 kW · Dojazd WLTP — BMW iX4 828 km, Voyah Courage 476 km · Výkon — BMW iX4 469 k, Voyah Courage 292 k.

BMW iX4

BMW iX4 je elektrický SUV automobil triedy D s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon od 374 do 469 koní, dojazd podľa štandardu WLTP až 828 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 400 kW.

Voyah Courage

Voyah Courage je SUV patriaci do triedy D, ktorý ponúka pohon všetkých kolies alebo len zadných kolies a má dojazd podľa štandardu WLTP až 476 kilometrov.

Profil oproti trhu: BMW iX4 vs Voyah Courage

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX4 alebo Voyah Courage — kto vyhráva v čom

BMW iX4 vyhráva 8 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX4 +352 km
    BMW iX4
    828
    Voyah Courage
    476
  • Batéria kWhBMW iX4 +28,7 kWh
    BMW iX4
    108,7
    Voyah Courage
    80
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX4 −3,2 kWh/100 km
    BMW iX4
    15,7
    Voyah Courage
    18,9
  • Výkon kBMW iX4 +177 k
    BMW iX4
    469
    Voyah Courage
    292
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX4 −1,9 s
    BMW iX4
    4,9
    Voyah Courage
    6,8
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX4 +10 km/h
    BMW iX4
    210
    Voyah Courage
    200
  • Nabíjanie DC kWBMW iX4 +200 kW
    BMW iX4
    400
    Voyah Courage
    200
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    BMW iX4
    11
    Voyah Courage
    11
  • Nabíjanie ↓ minBMW iX4 −11 min
    BMW iX4
    21
    Voyah Courage
    32
  • Hmotnosť ↓ kgVoyah Courage −162 kg
    BMW iX4
    2305
    Voyah Courage
    2143
  • Batožinový priestor lVoyah Courage +37 l
    BMW iX4
    490
    Voyah Courage
    527

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX4 vs Voyah Courage

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX4 vs Voyah Courage
Kľúčové parametre BMW iX4
50 xDrive
Voyah Courage
RWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP828 km476 kmBMW +352 km
Batéria108,7 kWh80 kWhBMW +28,7 kWh
Spotreba ↓15,7 kWh/100 km18,9 kWh/100 kmBMW −3,2 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW200 kWBMW +200 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓21 min32 minBMW −11 min
Dojazd na minútu nabíjania27,6 km/min10,4 km/minBMW +17,2 km/min
Napätie800 V400 VBMW +400 V
Jazdné výkony a pohon
Výkon469 k292 kBMW +177 k
0–100 km/h ↓4,9 s6,8 sBMW −1,9 s
Max. rýchlosť210 km/h200 km/hBMW +10 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2305 kg2143 kgVoyah −162 kg
Batožinový priestor490 l527 lVoyah +37 l
V2L (externé napájanie)ÁnoÁno—
Dĺžka4782 mm4725 mmBMW +57 mm
Šírka1895 mm1900 mmVoyah +5 mm
Výška1595 mm1650 mmVoyah +55 mm
Rázvor2897 mm2900 mmVoyah +3 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX4

Náklady na 100 km4,71
Mesačne59
Ročne707

Voyah Courage

Náklady na 100 km5,67
Mesačne71
Ročne850

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX4

Voyah Courage

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX4 alebo Voyah Courage?

BMW iX4 jazdí ďalej: 828 km WLTP oproti 476 km u Voyah Courage. Je to rozdiel 352 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX4 a Voyah Courage?

BMW iX4 má AWD a 469 k. Voyah Courage má RWD a 292 k.

Ktorý je výkonnejší — BMW iX4 alebo Voyah Courage?

BMW iX4 je silnejší: 469 k oproti 292 k u Voyah Courage. Rozdiel je 177 k.

Ktorý sa nabíja rýchlejšie?

BMW iX4 prijíma až 400 kW DC, Voyah Courage až 200 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 21, respektíve 32 minút.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.