BYD Sealion 7 vs Genesis GV70 Electrified
BYD Sealion 7 vyhráva 6 : 4
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie 10–80% — BYD Sealion 7 24 min, Genesis GV70 Electrified 19 min · 0–100 km/h — BYD Sealion 7 4,5 s, Genesis GV70 Electrified 5 s · Max. rýchlosť — BYD Sealion 7 215 km/h, Genesis GV70 Electrified 235 km/h.
BYD Sealion 7
BYD Sealion 7 je SUV segmentu D v troch variantoch: dojazd WLTP od 456 do 502 km, výkon od 312 do 530 k.
Genesis GV70 Electrified
Genesis GV70 Electrified je SUV zo segmentu D: v modelovom roku 2026 batéria 84 kWh, dojazd WLTP 479 km a výkon 490 k s pohonom AWD.
Profil oproti trhu: BYD Sealion 7 vs Genesis GV70 Electrified
BYD Sealion 7Excellence AWD
Genesis GV70 ElectrifiedAWD 84 kWh
BYD Sealion 7 alebo Genesis GV70 Electrified — kto vyhráva v čom
BYD Sealion 7 vyhráva 6 : 4
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmBYD Sealion 7 +23 km
- Batéria kWhBYD Sealion 7 +7,3 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmBYD Sealion 7 −1,2 kWh/100 km
- Výkon kBYD Sealion 7 +40 k
- 0–100 km/h ↓ sBYD Sealion 7 −0,5 s
- Max. rýchlosť km/hGenesis GV70 Electrified +20 km/h
- Nabíjanie DC kWGenesis GV70 Electrified +10 kW
- Nabíjanie AC kWBez rozdielu
- Nabíjanie ↓ minGenesis GV70 Electrified −5 min
- Hmotnosť ↓ kgGenesis GV70 Electrified −100 kg
- Batožinový priestor lBYD Sealion 7 +17 l
Technické údaje: BYD Sealion 7 vs Genesis GV70 Electrified
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BYD Sealion 7Excellence AWD | Genesis GV70 ElectrifiedAWD 84 kWh | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 502 km | 479 km | BYD +23 km |
| Batéria | 91,3 kWh | 84 kWh | BYD +7,3 kWh |
| Spotreba ↓ | 18,2 kWh/100 km | 19,4 kWh/100 km | BYD −1,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 230 kW | 240 kW | Genesis +10 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 11 kW | Bez rozdielu |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 24 min | 19 min | Genesis −5 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 14,6 km/min | 17,6 km/min | Genesis +3 km/min |
| Napätie | — | 800 V | — |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 530 k | 490 k | BYD +40 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,5 s | 5 s | BYD −0,5 s |
| Max. rýchlosť | 215 km/h | 235 km/h | Genesis +20 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2435 kg | 2335 kg | Genesis −100 kg |
| Batožinový priestor | 520 l | 503 l | BYD +17 l |
| V2L (externé napájanie) | Nie | Áno | len Genesis |
| Dĺžka | 4830 mm | 4715 mm | BYD +115 mm |
| Šírka | — | — | — |
| Výška | — | 1630 mm | — |
| Rázvor | 2930 mm | 2875 mm | BYD +55 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BYD Sealion 7
Genesis GV70 Electrified
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
BYD Sealion 7
Genesis GV70 Electrified
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment D
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BYD Sealion 7 alebo Genesis GV70 Electrified?
BYD Sealion 7 jazdí ďalej: 502 km WLTP oproti 479 km u Genesis GV70 Electrified. Je to rozdiel 23 km.
Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?
Len Genesis GV70 Electrified — jeho batéria s kapacitou 84 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Sealion 7 s 91,3 kWh túto funkciu neposkytuje.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
BYD Sealion 7 prijíma až 230 kW DC, Genesis GV70 Electrified až 240 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 24, respektíve 19 minút.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
BYD Sealion 7 spotrebúva menej elektriny: 18,2 kWh/100 km oproti 19,4 kWh/100 km v Genesis GV70 Electrified. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 180 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





