BYD Atto 8 vs Xpeng G9L

BYD Atto 8 vyhráva 4 : 1

Najväčšie rozdiely: Výkon — BYD Atto 8 462 k, Xpeng G9L 367 k · Spotreba — BYD Atto 8 17,6 kWh/100 km, Xpeng G9L 21,1 kWh/100 km · 0–100 km/h — BYD Atto 8 8 s, Xpeng G9L 7 s.

BYD Atto 8

BYD Atto 8 je sedemmiestny SUV triedy E s batériou kapacitou 115 kWh: dojazd podľa štandardu WLTP v rozmedzí 602 až 653 km a výkon od 462 do 775 koní.

Xpeng G9L

Xpeng G9L je sedemmiestne SUV segmentu E: batéria 110 kWh, dojazd WLTP až 591 km a nabíjanie DC 540 kW.

Profil oproti trhu: BYD Atto 8 vs Xpeng G9L

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BYD Atto 8 alebo Xpeng G9L — kto vyhráva v čom

BYD Atto 8 vyhráva 4 : 1

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBYD Atto 8 +62 km
    BYD Atto 8
    653
    Xpeng G9L
    591
  • Batéria kWhBYD Atto 8 +5 kWh
    BYD Atto 8
    115
    Xpeng G9L
    110
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBYD Atto 8 −3,5 kWh/100 km
    BYD Atto 8
    17,6
    Xpeng G9L
    21,1
  • Výkon kBYD Atto 8 +95 k
    BYD Atto 8
    462
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sXpeng G9L −1 s
    BYD Atto 8
    8
    Xpeng G9L
    7
  • Max. rýchlosť km/hBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    200
  • Nabíjanie DC kWBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    540
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    12
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    2700
  • Batožinový priestor lBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Xpeng G9L
    935

Pridať tretie auto

Technické údaje: BYD Atto 8 vs Xpeng G9L

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BYD Atto 8 vs Xpeng G9L
Kľúčové parametre BYD Atto 8
Design
Xpeng G9L
RWD Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP653 km591 kmBYD +62 km
Batéria115 kWh110 kWhBYD +5 kWh
Spotreba ↓17,6 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmBYD −3,5 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC—540 kW—
Nabíjanie AC—11 kW—
Nabíjanie 10–80% ↓—12 min—
Dojazd na minútu nabíjania—34,5 km/min—
Napätie—800 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon462 k367 kBYD +95 k
0–100 km/h ↓8 s7 sXpeng −1 s
Max. rýchlosť—200 km/h—
PohonRWDRWD—
Praktickosť
Hmotnosť ↓—2700 kg—
Batožinový priestor—935 l—
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Xpeng
Dĺžka5040 mm5120 mmXpeng +80 mm
Šírka1996 mm1999 mmXpeng +3 mm
Výška1760 mm1788 mmXpeng +28 mm
Rázvor—3100 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BYD Atto 8

Náklady na 100 km5,28
Mesačne66
Ročne792

Xpeng G9L

Náklady na 100 km6,33
Mesačne79
Ročne950

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BYD Atto 8

Xpeng G9L

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BYD Atto 8 alebo Xpeng G9L?

BYD Atto 8 jazdí ďalej: 653 km WLTP oproti 591 km u Xpeng G9L. Je to rozdiel 62 km.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Xpeng G9L — jeho batéria s kapacitou 110 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Atto 8 s 115 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

BYD Atto 8 spotrebúva menej elektriny: 17,6 kWh/100 km oproti 21,1 kWh/100 km v Xpeng G9L. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 525 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.