BYD Atto 8 vs Volvo EX90

BYD Atto 8 vyhráva 4 : 1

Najväčšie rozdiely: 0–100 km/h — BYD Atto 8 8 s, Volvo EX90 5,5 s · Spotreba — BYD Atto 8 17,6 kWh/100 km, Volvo EX90 19,4 kWh/100 km · Batéria — BYD Atto 8 115 kWh, Volvo EX90 106 kWh.

BYD Atto 8

BYD Atto 8 je sedemmiestny SUV triedy E s batériou kapacitou 115 kWh: dojazd podľa štandardu WLTP v rozmedzí 602 až 653 km a výkon od 462 do 775 koní.

Volvo EX90

Volvo EX90 je elektrické SUV v triede E, ktoré ponúka tri varianty pohonu s výkonom od 333 koní až po 680 koní.

Profil oproti trhu: BYD Atto 8 vs Volvo EX90

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BYD Atto 8 alebo Volvo EX90 — kto vyhráva v čom

BYD Atto 8 vyhráva 4 : 1

Do výsledku nevstupujú metriky, pri ktorých na jednej strane chýbajú údaje.

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBYD Atto 8 +28 km
    BYD Atto 8
    653
    Volvo EX90
    625
  • Batéria kWhBYD Atto 8 +9 kWh
    BYD Atto 8
    115
    Volvo EX90
    106
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBYD Atto 8 −1,8 kWh/100 km
    BYD Atto 8
    17,6
    Volvo EX90
    19,4
  • Výkon kBYD Atto 8 +6 k
    BYD Atto 8
    462
    Volvo EX90
    456
  • 0–100 km/h ↓ sVolvo EX90 −2,5 s
    BYD Atto 8
    8
    Volvo EX90
    5,5
  • Max. rýchlosť km/hBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    180
  • Nabíjanie DC kWBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    350
  • Nabíjanie AC kWBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    11
  • Nabíjanie ↓ minBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    22
  • Hmotnosť ↓ kgBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    2690
  • Batožinový priestor lBez údajov
    BYD Atto 8
    —
    Volvo EX90
    324

Pridať tretie auto

Technické údaje: BYD Atto 8 vs Volvo EX90

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BYD Atto 8 vs Volvo EX90
Kľúčové parametre BYD Atto 8
Design
Volvo EX90
Twin Motor
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP653 km625 kmBYD +28 km
Batéria115 kWh106 kWhBYD +9 kWh
Spotreba ↓17,6 kWh/100 km19,4 kWh/100 kmBYD −1,8 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC—350 kW—
Nabíjanie AC—11 kW—
Nabíjanie 10–80% ↓—22 min—
Dojazd na minútu nabíjania—19,9 km/min—
Napätie—800 V—
Jazdné výkony a pohon
Výkon462 k456 kBYD +6 k
0–100 km/h ↓8 s5,5 sVolvo −2,5 s
Max. rýchlosť—180 km/h—
PohonRWDAWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓—2690 kg—
Batožinový priestor—324 l—
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Volvo
Dĺžka5040 mm5037 mmBYD +3 mm
Šírka1996 mm1964 mmBYD +32 mm
Výška1760 mm1744 mmBYD +16 mm
Rázvor—2985 mm—

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BYD Atto 8

Náklady na 100 km5,28
Mesačne66
Ročne792

Volvo EX90

Náklady na 100 km5,82
Mesačne73
Ročne873

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BYD Atto 8

Volvo EX90

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BYD Atto 8 alebo Volvo EX90?

BYD Atto 8 jazdí ďalej: 653 km WLTP oproti 625 km u Volvo EX90. Je to rozdiel 28 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BYD Atto 8 a Volvo EX90?

BYD Atto 8 má RWD a 462 k. Volvo EX90 má AWD a 456 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Volvo EX90 — jeho batéria s kapacitou 106 kWh potom funguje ako zdroj energie. BYD Atto 8 s 115 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je lacnejší na prevádzku?

BYD Atto 8 spotrebúva menej elektriny: 17,6 kWh/100 km oproti 19,4 kWh/100 km v Volvo EX90. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 270 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.