BYD Atto 3 vs Lancia Gamma
Remíza 5 ku 5
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — BYD Atto 3 11 kW, Lancia Gamma 7 kW · Dojazd WLTP — BYD Atto 3 510 km, Lancia Gamma 741 km · 0–100 km/h — BYD Atto 3 5,5 s, Lancia Gamma 7,8 s.
BYD Atto 3
BYD Atto 3 je SUV v triede C, ktorý ponúka tri rôzne konfigurácie pohonu, výkonu a dojazdu podľa štandardu WLTP.
Lancia Gamma
Lancia Gamma je elektrický crossover segmentu C, ktorý je dostupný v troch verziách: s dojazdom WLTP od 543 do 741 km, výkonom od 230 do 350 koní a možnosťou rýchleho nabíjania (DC) s výkonom 160 kW.
Profil oproti trhu: BYD Atto 3 vs Lancia Gamma
BYD Atto 3Design
Lancia GammaLong Range
BYD Atto 3 alebo Lancia Gamma — kto vyhráva v čom
Remíza 5 ku 5
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmLancia Gamma +231 km
- Batéria kWhLancia Gamma +22,4 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmLancia Gamma −0,2 kWh/100 km
- Výkon kBYD Atto 3 +68 k
- 0–100 km/h ↓ sBYD Atto 3 −2,3 s
- Max. rýchlosť km/hLancia Gamma +10 km/h
- Nabíjanie DC kWBYD Atto 3 +60 kW
- Nabíjanie AC kWBYD Atto 3 +4 kW
- Hmotnosť ↓ kgBYD Atto 3 −255 kg
- Batožinový priestor lLancia Gamma +70 l
Technické údaje: BYD Atto 3 vs Lancia Gamma
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BYD Atto 3Design | Lancia GammaLong Range | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 510 km | 741 km | Lancia +231 km |
| Batéria | 74,8 kWh | 97,2 kWh | Lancia +22,4 kWh |
| Spotreba ↓ | 16,4 kWh/100 km | 16,2 kWh/100 km | Lancia −0,2 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 220 kW | 160 kW | BYD +60 kW |
| Nabíjanie AC | 11 kW | 7 kW | BYD +4 kW |
| Nabíjanie ⚠ | 25 min 10–80% | 27 min 20–80% | 2 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 14,3 km/min | 16,5 km/min | Lancia +2,2 km/min |
| Napätie | 800 V | 400 V | BYD +400 V |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 313 k | 245 k | BYD +68 k |
| 0–100 km/h ↓ | 5,5 s | 7,8 s | BYD −2,3 s |
| Max. rýchlosť | 180 km/h | 190 km/h | Lancia +10 km/h |
| Pohon | RWD | FWD | iný typ |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 1880 kg | 2135 kg | BYD −255 kg |
| Batožinový priestor | 490 l | 560 l | Lancia +70 l |
| V2L (externé napájanie) | Áno | Áno | — |
| Dĺžka | 4455 mm | 4672 mm | Lancia +217 mm |
| Šírka | 1875 mm | 1898 mm | Lancia +23 mm |
| Výška | 1615 mm | 1664 mm | Lancia +49 mm |
| Rázvor | 2720 mm | 2791 mm | Lancia +71 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BYD Atto 3
Lancia Gamma
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Lancia Gamma
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV / Crossover, segment C
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BYD Atto 3 alebo Lancia Gamma?
Lancia Gamma jazdí ďalej: 741 km WLTP oproti 510 km u BYD Atto 3. Je to rozdiel 231 km.
Ako sa líšia pohonné systémy BYD Atto 3 a Lancia Gamma?
BYD Atto 3 má RWD a 313 k. Lancia Gamma má FWD a 245 k.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Lancia Gamma ponúka viac: 560 l oproti 490 l v BYD Atto 3. Rozdiel je 70 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
BYD Atto 3 prijíma až 220 kW DC, Lancia Gamma až 160 kW.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.





