BMW iX5 vs Hyundai Ioniq 9

BMW iX5 vyhráva 9 : 2

Najväčšie rozdiely: Výkon — BMW iX5 578 k, Hyundai Ioniq 9 218 k · Nabíjanie AC — BMW iX5 22 kW, Hyundai Ioniq 9 10,5 kW · 0–100 km/h — BMW iX5 4,6 s, Hyundai Ioniq 9 9,4 s.

BMW iX5

BMW iX5 je elektrický SUV automobil triedy E s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon 578 konských síl, dojazd podľa štandardu WLTP až 845 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 460 kW.

Hyundai Ioniq 9

Hyundai Ioniq 9 je elektrické SUV v triede E, ktoré ponúka objem batožinového priestoru 338 litrov a tri varianty pohonu s výkonom od 218 koní až po 428 koní.

Profil oproti trhu: BMW iX5 vs Hyundai Ioniq 9

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX5 alebo Hyundai Ioniq 9 — kto vyhráva v čom

BMW iX5 vyhráva 9 : 2

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX5 +225 km
    BMW iX5
    845
    Hyundai Ioniq 9
    620
  • Batéria kWhBMW iX5 +30,7 kWh
    BMW iX5
    141
    Hyundai Ioniq 9
    110,3
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmHyundai Ioniq 9 −2,8 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Hyundai Ioniq 9
    17,3
  • Výkon kBMW iX5 +360 k
    BMW iX5
    578
    Hyundai Ioniq 9
    218
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX5 −4,8 s
    BMW iX5
    4,6
    Hyundai Ioniq 9
    9,4
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX5 +20 km/h
    BMW iX5
    210
    Hyundai Ioniq 9
    190
  • Nabíjanie DC kWBMW iX5 +227 kW
    BMW iX5
    460
    Hyundai Ioniq 9
    233
  • Nabíjanie AC kWBMW iX5 +11,5 kW
    BMW iX5
    22
    Hyundai Ioniq 9
    10,5
  • Nabíjanie ↓ minBMW iX5 −1 min
    BMW iX5
    23
    Hyundai Ioniq 9
    24
  • Hmotnosť ↓ kgHyundai Ioniq 9 −355 kg
    BMW iX5
    2825
    Hyundai Ioniq 9
    2470
  • Batožinový priestor lBMW iX5 +317 l
    BMW iX5
    655
    Hyundai Ioniq 9
    338

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX5 vs Hyundai Ioniq 9

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX5 vs Hyundai Ioniq 9
Kľúčové parametre BMW iX5
60 xDrive
Hyundai Ioniq 9
Long Range RWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP845 km620 kmBMW +225 km
Batéria141 kWh110,3 kWhBMW +30,7 kWh
Spotreba ↓20,1 kWh/100 km17,3 kWh/100 kmHyundai −2,8 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC460 kW233 kWBMW +227 kW
Nabíjanie AC22 kW10,5 kWBMW +11,5 kW
Nabíjanie 10–80% ↓23 min24 minBMW −1 min
Dojazd na minútu nabíjania25,7 km/min18,1 km/minBMW +7,6 km/min
Napätie800 V800 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon578 k218 kBMW +360 k
0–100 km/h ↓4,6 s9,4 sBMW −4,8 s
Max. rýchlosť210 km/h190 km/hBMW +20 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2825 kg2470 kgHyundai −355 kg
Batožinový priestor655 l338 lBMW +317 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Hyundai
Dĺžka4994 mm5060 mmHyundai +66 mm
Šírka2000 mm1980 mmBMW +20 mm
Výška1748 mm1790 mmHyundai +42 mm
Rázvor3035 mm3130 mmHyundai +95 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX5

Náklady na 100 km6,03
Mesačne75
Ročne905

Hyundai Ioniq 9

Náklady na 100 km5,19
Mesačne65
Ročne779

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX5

Hyundai Ioniq 9

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX5 alebo Hyundai Ioniq 9?

BMW iX5 jazdí ďalej: 845 km WLTP oproti 620 km u Hyundai Ioniq 9. Je to rozdiel 225 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX5 a Hyundai Ioniq 9?

BMW iX5 má AWD a 578 k. Hyundai Ioniq 9 má RWD a 218 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Hyundai Ioniq 9 — jeho batéria s kapacitou 110,3 kWh potom funguje ako zdroj energie. BMW iX5 s 141 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — BMW iX5 alebo Hyundai Ioniq 9?

BMW iX5 je silnejší: 578 k oproti 218 k u Hyundai Ioniq 9. Rozdiel je 360 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.