BMW iX5 vs Kia EV9

BMW iX5 vyhráva 10 : 1

Najväčšie rozdiely: Výkon — BMW iX5 578 k, Kia EV9 204 k · Nabíjanie DC — BMW iX5 460 kW, Kia EV9 210 kW · 0–100 km/h — BMW iX5 4,6 s, Kia EV9 9,4 s.

BMW iX5

BMW iX5 je elektrický SUV automobil triedy E s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon 578 konských síl, dojazd podľa štandardu WLTP až 845 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 460 kW.

Kia EV9

Kia EV9 je elektrické SUV v triede E, ktoré ponúka štyri varianty pohonu s rôznou úrovňou výkonu a dojazdom.

Profil oproti trhu: BMW iX5 vs Kia EV9

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

BMW iX5 alebo Kia EV9 — kto vyhráva v čom

BMW iX5 vyhráva 10 : 1

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmBMW iX5 +282 km
    BMW iX5
    845
    Kia EV9
    563
  • Batéria kWhBMW iX5 +41,2 kWh
    BMW iX5
    141
    Kia EV9
    99,8
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmBMW iX5 −0,1 kWh/100 km
    BMW iX5
    20,1
    Kia EV9
    20,2
  • Výkon kBMW iX5 +374 k
    BMW iX5
    578
    Kia EV9
    204
  • 0–100 km/h ↓ sBMW iX5 −4,8 s
    BMW iX5
    4,6
    Kia EV9
    9,4
  • Max. rýchlosť km/hBMW iX5 +25 km/h
    BMW iX5
    210
    Kia EV9
    185
  • Nabíjanie DC kWBMW iX5 +250 kW
    BMW iX5
    460
    Kia EV9
    210
  • Nabíjanie AC kWBMW iX5 +11 kW
    BMW iX5
    22
    Kia EV9
    11
  • Nabíjanie ↓ minBMW iX5 −1 min
    BMW iX5
    23
    Kia EV9
    24
  • Hmotnosť ↓ kgKia EV9 −399 kg
    BMW iX5
    2825
    Kia EV9
    2426
  • Batožinový priestor lBMW iX5 +322 l
    BMW iX5
    655
    Kia EV9
    333

Pridať tretie auto

Technické údaje: BMW iX5 vs Kia EV9

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: BMW iX5 vs Kia EV9
Kľúčové parametre BMW iX5
60 xDrive
Kia EV9
99.8 kWh RWD
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP845 km563 kmBMW +282 km
Batéria141 kWh99,8 kWhBMW +41,2 kWh
Spotreba ↓20,1 kWh/100 km20,2 kWh/100 kmBMW −0,1 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC460 kW210 kWBMW +250 kW
Nabíjanie AC22 kW11 kWBMW +11 kW
Nabíjanie 10–80% ↓23 min24 minBMW −1 min
Dojazd na minútu nabíjania25,7 km/min16,4 km/minBMW +9,3 km/min
Napätie800 V800 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon578 k204 kBMW +374 k
0–100 km/h ↓4,6 s9,4 sBMW −4,8 s
Max. rýchlosť210 km/h185 km/hBMW +25 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2825 kg2426 kgKia −399 kg
Batožinový priestor655 l333 lBMW +322 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Kia
Dĺžka4994 mm5010 mmKia +16 mm
Šírka2000 mm1980 mmBMW +20 mm
Výška1748 mm1755 mmKia +7 mm
Rázvor3035 mm3100 mmKia +65 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

BMW iX5

Náklady na 100 km6,03
Mesačne75
Ročne905

Kia EV9

Náklady na 100 km6,06
Mesačne76
Ročne909

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

BMW iX5

Kia EV9

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — BMW iX5 alebo Kia EV9?

BMW iX5 jazdí ďalej: 845 km WLTP oproti 563 km u Kia EV9. Je to rozdiel 282 km.

Ako sa líšia pohonné systémy BMW iX5 a Kia EV9?

BMW iX5 má AWD a 578 k. Kia EV9 má RWD a 204 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Kia EV9 — jeho batéria s kapacitou 99,8 kWh potom funguje ako zdroj energie. BMW iX5 s 141 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — BMW iX5 alebo Kia EV9?

BMW iX5 je silnejší: 578 k oproti 204 k u Kia EV9. Rozdiel je 374 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.