BMW iX5 vs Porsche Cayenne Electric
Porsche Cayenne Electric vyhráva 6 : 5
Najväčšie rozdiely: Nabíjanie AC — BMW iX5 22 kW, Porsche Cayenne Electric 11 kW · Nabíjanie 10–80% — BMW iX5 23 min, Porsche Cayenne Electric 16 min · Dojazd WLTP — BMW iX5 845 km, Porsche Cayenne Electric 653 km.
BMW iX5
BMW iX5 je elektrický SUV automobil triedy E s pohonom všetkých kolies (AWD): výkon 578 konských síl, dojazd podľa štandardu WLTP až 845 km a nabíjanie jednosmerným prúdom (DC) rýchlosťou až 460 kW.
Porsche Cayenne Electric
Porsche Cayenne Electric je elektrické SUV, ktoré patrí do triedy E a ponúka tri varianty pohonného systému s výkonom od 408 koní až po 857 koní.
Profil oproti trhu: BMW iX5 vs Porsche Cayenne Electric
BMW iX560 xDrive- Porsche Cayenne ElectricS Electric
BMW iX5 alebo Porsche Cayenne Electric — kto vyhráva v čom
Porsche Cayenne Electric vyhráva 6 : 5
Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.
- Dojazd WLTP kmBMW iX5 +192 km
- Batéria kWhBMW iX5 +28 kWh
- Spotreba ↓ kWh/100 kmPorsche Cayenne Electric −0,6 kWh/100 km
- Výkon kBMW iX5 +34 k
- 0–100 km/h ↓ sPorsche Cayenne Electric −0,8 s
- Max. rýchlosť km/hPorsche Cayenne Electric +40 km/h
- Nabíjanie DC kWBMW iX5 +60 kW
- Nabíjanie AC kWBMW iX5 +11 kW
- Nabíjanie ↓ minPorsche Cayenne Electric −7 min
- Hmotnosť ↓ kgPorsche Cayenne Electric −270 kg
- Batožinový priestor lPorsche Cayenne Electric +126 l
Technické údaje: BMW iX5 vs Porsche Cayenne Electric
Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov
| Kľúčové parametre | BMW iX560 xDrive | Porsche Cayenne Electric S Electric | Rozdiel |
|---|---|---|---|
| Dojazd a energia | |||
| Dojazd WLTP | 845 km | 653 km | BMW +192 km |
| Batéria | 141 kWh | 113 kWh | BMW +28 kWh |
| Spotreba ↓ | 20,1 kWh/100 km | 19,5 kWh/100 km | Porsche −0,6 kWh/100 km |
| Nabíjanie | |||
| Nabíjanie DC | 460 kW | 400 kW | BMW +60 kW |
| Nabíjanie AC | 22 kW | 11 kW | BMW +11 kW |
| Nabíjanie 10–80% ↓ | 23 min | 16 min | Porsche −7 min |
| Dojazd na minútu nabíjania | 25,7 km/min | 28,6 km/min | Porsche +2,9 km/min |
| Napätie | 800 V | 800 V | Bez rozdielu |
| Jazdné výkony a pohon | |||
| Výkon | 578 k | 544 k | BMW +34 k |
| 0–100 km/h ↓ | 4,6 s | 3,8 s | Porsche −0,8 s |
| Max. rýchlosť | 210 km/h | 250 km/h | Porsche +40 km/h |
| Pohon | AWD | AWD | — |
| Praktickosť | |||
| Hmotnosť ↓ | 2825 kg | 2555 kg | Porsche −270 kg |
| Batožinový priestor | 655 l | 781 l | Porsche +126 l |
| Dĺžka | 4994 mm | 4991 mm | BMW +3 mm |
| Šírka | 2000 mm | 1980 mm | BMW +20 mm |
| Výška | 1748 mm | 1674 mm | BMW +74 mm |
| Rázvor | 3035 mm | 3023 mm | BMW +12 mm |
Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.
Kalkulačka nákladov na energiu
BMW iX5
Porsche Cayenne Electric
Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.
Videorecenzie oboch modelov
Porsche Cayenne Electric
Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E
Často kladené otázky k tomuto porovnaniu
Ktorý má väčší dojazd — BMW iX5 alebo Porsche Cayenne Electric?
BMW iX5 jazdí ďalej: 845 km WLTP oproti 653 km u Porsche Cayenne Electric. Je to rozdiel 192 km.
Ktorý má väčší batožinový priestor?
Porsche Cayenne Electric ponúka viac: 781 l oproti 655 l v BMW iX5. Rozdiel je 126 l.
Ktorý sa nabíja rýchlejšie?
BMW iX5 prijíma až 460 kW DC, Porsche Cayenne Electric až 400 kW. Nabíjanie z 10 na 80 % trvá 23, respektíve 16 minút.
Ktorý je lacnejší na prevádzku?
Porsche Cayenne Electric spotrebúva menej elektriny: 19,5 kWh/100 km oproti 20,1 kWh/100 km v BMW iX5. Pri 15000 km ročne je to rozdiel 90 kWh — kalkulačka na tejto stránke vám to prepočíta na peniaze.
Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie
Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.



