Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L

Porsche Cayenne Electric vyhráva 7 : 3

Najväčšie rozdiely: 0–100 km/h — Porsche Cayenne Electric 3,8 s, Xpeng G9L 7 s · Výkon — Porsche Cayenne Electric 544 k, Xpeng G9L 367 k · Nabíjanie DC — Porsche Cayenne Electric 400 kW, Xpeng G9L 540 kW.

Porsche Cayenne Electric

Porsche Cayenne Electric je elektrické SUV, ktoré patrí do triedy E a ponúka tri varianty pohonného systému s výkonom od 408 koní až po 857 koní.

Xpeng G9L

Xpeng G9L je sedemmiestne SUV segmentu E: batéria 110 kWh, dojazd WLTP až 591 km a nabíjanie DC 540 kW.

Profil oproti trhu: Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L

Dojazd WLTPBatériaVýkonNabíjanie DC0–100 km/h

Porsche Cayenne Electric alebo Xpeng G9L — kto vyhráva v čom

Porsche Cayenne Electric vyhráva 7 : 3

Kliknutím na výsek zobrazíte len tieto parametre. Stĺpec ukazuje, kde auto stojí v rámci celého katalógu.

  • Dojazd WLTP kmPorsche Cayenne Electric +62 km
    Porsche Cayenne Electric
    653
    Xpeng G9L
    591
  • Batéria kWhPorsche Cayenne Electric +3 kWh
    Porsche Cayenne Electric
    113
    Xpeng G9L
    110
  • Spotreba ↓ kWh/100 kmPorsche Cayenne Electric −1,6 kWh/100 km
    Porsche Cayenne Electric
    19,5
    Xpeng G9L
    21,1
  • Výkon kPorsche Cayenne Electric +177 k
    Porsche Cayenne Electric
    544
    Xpeng G9L
    367
  • 0–100 km/h ↓ sPorsche Cayenne Electric −3,2 s
    Porsche Cayenne Electric
    3,8
    Xpeng G9L
    7
  • Max. rýchlosť km/hPorsche Cayenne Electric +50 km/h
    Porsche Cayenne Electric
    250
    Xpeng G9L
    200
  • Nabíjanie DC kWXpeng G9L +140 kW
    Porsche Cayenne Electric
    400
    Xpeng G9L
    540
  • Nabíjanie AC kWBez rozdielu
    Porsche Cayenne Electric
    11
    Xpeng G9L
    11
  • Nabíjanie ↓ minXpeng G9L −4 min
    Porsche Cayenne Electric
    16
    Xpeng G9L
    12
  • Hmotnosť ↓ kgPorsche Cayenne Electric −145 kg
    Porsche Cayenne Electric
    2555
    Xpeng G9L
    2700
  • Batožinový priestor lXpeng G9L +154 l
    Porsche Cayenne Electric
    781
    Xpeng G9L
    935

Pridať tretie auto

Technické údaje: Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L

Tučné písmo a podčiarknutie = lepšia hodnota · ↓ = menej je lepšie · — = bez údajov

Technické údaje: Porsche Cayenne Electric vs Xpeng G9L
Kľúčové parametre Porsche Cayenne Electric
S Electric
Xpeng G9L
RWD Long Range
Rozdiel
Dojazd a energia
Dojazd WLTP653 km591 kmPorsche +62 km
Batéria113 kWh110 kWhPorsche +3 kWh
Spotreba ↓19,5 kWh/100 km21,1 kWh/100 kmPorsche −1,6 kWh/100 km
Nabíjanie
Nabíjanie DC400 kW540 kWXpeng +140 kW
Nabíjanie AC11 kW11 kWBez rozdielu
Nabíjanie 10–80% ↓16 min12 minXpeng −4 min
Dojazd na minútu nabíjania28,6 km/min34,5 km/minXpeng +5,9 km/min
Napätie800 V800 VBez rozdielu
Jazdné výkony a pohon
Výkon544 k367 kPorsche +177 k
0–100 km/h ↓3,8 s7 sPorsche −3,2 s
Max. rýchlosť250 km/h200 km/hPorsche +50 km/h
PohonAWDRWDiný typ
Praktickosť
Hmotnosť ↓2555 kg2700 kgPorsche −145 kg
Batožinový priestor781 l935 lXpeng +154 l
V2L (externé napájanie)NieÁnolen Xpeng
Dĺžka4991 mm5120 mmXpeng +129 mm
Šírka1980 mm1999 mmXpeng +19 mm
Výška1674 mm1788 mmXpeng +114 mm
Rázvor3023 mm3100 mmXpeng +77 mm

Lepšia hodnota v riadku je tučná a podčiarknutá farbou vozidla. Metriky označené ↓ — menej je lepšie. Rozmery sú zobrazené bez určenia víťaza.

Kalkulačka nákladov na energiu

Porsche Cayenne Electric

Náklady na 100 km5,85
Mesačne73
Ročne878

Xpeng G9L

Náklady na 100 km6,33
Mesačne79
Ročne950

Sumy vo vašej mene — ceny zadajte v mene, ktorú používate.

Videorecenzie oboch modelov

Porsche Cayenne Electric

Xpeng G9L

Ďalšie porovnania v tejto triede: SUV, segment E

Často kladené otázky k tomuto porovnaniu

Ktorý má väčší dojazd — Porsche Cayenne Electric alebo Xpeng G9L?

Porsche Cayenne Electric jazdí ďalej: 653 km WLTP oproti 591 km u Xpeng G9L. Je to rozdiel 62 km.

Ako sa líšia pohonné systémy Porsche Cayenne Electric a Xpeng G9L?

Porsche Cayenne Electric má AWD a 544 k. Xpeng G9L má RWD a 367 k.

Ktorý môže napájať spotrebiče zo zásuvky (V2L)?

Len Xpeng G9L — jeho batéria s kapacitou 110 kWh potom funguje ako zdroj energie. Porsche Cayenne Electric s 113 kWh túto funkciu neposkytuje.

Ktorý je výkonnejší — Porsche Cayenne Electric alebo Xpeng G9L?

Porsche Cayenne Electric je silnejší: 544 k oproti 367 k u Xpeng G9L. Rozdiel je 177 k.

Technické údaje pochádzajú z oficiálnych materiálov výrobcov a snažíme sa ich overovať, ale výrobca môže špecifikáciu kedykoľvek zmeniť bez upozornenia a chyby sa stávajú. Pred nákupom si údaje overte u predajcu — za rozhodnutia prijaté na základe týchto údajov nenesieme zodpovednosť. Úplné právne upozornenie

Dojazd, spotreba a hmotnosť uvádzame pre základnú konfiguráciu: výrobcovia ich homologujú v rozmedziach závislých od kolies a výbavy (napr. 533–592 km), a my berieme najľahší variant, na najmenších kolesách – teda najvýhodnejší. Ten istý model na väčších kolesách pôjde kratšie.